Skocz do zawartości

Zalew Rzeszowski


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Może coś drgnie odnośnie odmulania zalewu

Pytanie co to da? Rzeka ,która niesie tyle materiału zasypie to po paru latach lub nawet miesiącach. Pogłębiarka powinna być na stałe umocowana na zaporze, żeby nadążać z odgrzebywaniem tego co rzeka zasypuje :). Argumenty o ochronie przeciwpowodziowej są zabawne. Wystarczy wziąć do ręki ołówek i podzielić pojemność zalewu przez przepływ Wisłoka przy średnio wysokim poziomie. Jedynym poważnym, jest konieczność podpiętrzenia w celu zaopatrzenia ludności w wodę, ale to podpiętrzenie jednocześnie powoduje pogorszenie jakości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co uczono mnie w szkole zapora Rzeszowska jest źle usytuowana. Ponieważ stanowi ona jeden

z najszerszych odcinków zalewu, co powoduje że większość osadu jest w stanie opadać . Stąd też te problemy, gdyby zapora była by w węższym miejscu lepiej radziła by sobie z materiałem który niesie Wisłok. I tu nie pomogą żadne śluzy dolne. Nasypcie do wanny piasku zalejcie wodą i wyciągnijcie korek, 10 cm od wlewu będzie czysto a reszta pozostanie nietknięta.

- - - Updated - - -

Ciekawe jak prędko ten osad rozniesie nową turbinę :P

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Łowił ktoś z forumowiczów na zalewie w ostatnim czasie? Widziałem już pierwsze stojaki i wędki feederowe. Jak tam z białorybem, miał ktoś kontakt z karpiem? Byłem wczoraj podsypać delikatnie małym pelletem i kuleczkami obszarowo, żeby ruszyć coś to ospałe towarzystwo w wodzie. Woda strasznie zimna - płynie śniegówka, ale jak coś to zapraszam amatorów mocnych wrażeń. Ja ruszam w niedzielę z sezonem karpiowym 2013. Jak ktoś chętny to PW;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj spinning, paproszek kolory różne. Ani jednego okonia, próbowałem skokami po dnie, opadem, zmiennego tempa prowadzenia, kurcze nie mogę ich przechytrzyć. Za to przyłowy: 2 szczupaczki- co cieszy bo może będzie ich dużo jesienią i bolek około 50 cm.

Edytowane przez maniekman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spinning, paproszek kolory różne. Ani jednego okonia, próbowałem skokami po dnie, opadem, zmiennego tempa prowadzenia, kurcze nie mogę ich przechytrzyć. Za to przyłowy: 2 szczupaczki- co cieszy bo może będzie ich dużo jesienią i bolek około 50 cm.

Witam maniekman.

Polecisz jakąś miejscówkę na zalewie żeby porzucać? Ja też byłem kilka razy już, ale efekty podobne :(

pozdrawiam

manek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.