Skocz do zawartości

Zanieczyszczenia wód


kafel

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, bobo napisał:

równie skuteczne są lokalne media , tylko trzeba to wcześniej samemu dobrze udokumentować , idąc na rozmowę ( pomaga naprawdę )

  lokalna tv była ekstra ( można tez jakąś ogólnokrajową spróbować - maja tam takie programu jak uwaga itp ) próba nie strzelba 

Była i telewizja i lokalne / ogólnokrajowa gazeta - co prawda w innym miejscu. Odpowiedzialny Burmistrz bo nie pilnuje co do rzeki wpływa i nie chce znaleźć winnego. I dalej g.....

Co do oczyszczalni to 2 razy w ciągu 15  lat skutecznie złapałem - doprowadziłem do ukarania lub nastraszyłem poważnie. 

Łatwo nie jest, ale działam dalej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Przed chwilą, robin napisał:

I uważasz, że wtedy będzie już ok jak wyjedziesz? Dziwne myślenie, "nie widzę to problemu nie ma". 

Nie...tu nigdy nie będzie okej... miałem być już za granicą w kwietniu ale wirus pokrzyżował mi plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w wyniku zatrucia rzeki zaczęły by chorować ryby , które następnie zostały by zjedzone przez np kormorany , które to prosić Boga by 

zaczęły zdychać ,zobaczylibyście jaki podniósłby się lament i jęk obrońców środowiska , na brzegach Wisłoka nie było by miejsca żeby pomieścić 

wozy transmisyjne wszystkich stacji telewizyjnych , mówiono by o tym w kampani prezydenckiej że trzeba dbać o czystość rzeki żeby ptaki nie ginęły. 

Niestety ryby nie mają takiego statusu jak : ptaki , żaby , wilki , kornik wpierdalający drzewa w polskich lasach i wszystko inne co ma kły i zakrzywiony dziób 

a ryby są tylko po to zeby były pokarmem dla tutaj wcześniej wymienionych i nie wymienionych drapieżników . 

Ale te bydlaki zatruwające wodę ( nie obrażając bydła ) zapominają albo są takimi debilami że nie mają świadomości że później sami tę wodę wypiją , 

ale moim zdaniem gorsi są ci co powinni ścigać do skutku takich skurwieli , zwłaszcza że prawo i środki do tego mają po swojej stronie  a niestety 

albo odwracają głowę albo napychane maja kieszenie od trucicieli i jak mówi stare przysłowie pluj k.....ie w twarz a ona mówi ze deszcz pada . 

to pewnie spadł taki czarny deszcz i zabarwił tak wodę 

W mieście takim jak Rzeszów które jest na drugim miejscu w Polsce pod względem rozwoju powinno znaleść sie sprawców i przykładnie ukarać i podać to 

do publicznej informacji , ale jak będzie wiadomo juz teraz  , jutro nikt o tym nie bedzie pamiętał.

A gdzie nasz kochany związek ? któremu to wlano do wody którą dzierżawi , wie ktoś gdzie oni są ? , czy w ogóle o tym wiedzą ?

Nikomu prócz wędkarzy chyba to nie przeszkadza , takie mam wrażenie a wędkarz wiadomo poszedł na ryby zeby się nachlać , i stoi tam w gumiakach 

z petem w mordzie i gapi się w spławik , chyba tak nas widzą, czy się mylę ?  Po co więc drzeć dziób , że tam ktoś coś wlał do wody przecież to samo spłynie ,

więc chyba nie bedzie problemu . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Do Wisłoka wyciekł olej. Strażacy rozstawili zaporę przy moście Mazowieckiego w Rzeszowie. 

W czwartek po godz. 16:00 otrzymaliśmy sygnał od Mariusza, Czytelnika Rzeszów News, który spacerował w pobliżu mostu Mazowieckiego. Mężczyzna zaalarmował nas, że w Wisłoku znalazła się tajemnicza substancja, a na miejscu pracują strażacy.

– O godz. 15:48 otrzymaliśmy zgłoszenie o plamach oleju w Wisłoku – przekazuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Do akcji ruszyły trzy zastępy – relacjonuje. 

Strażacy rozstawili zaporę na Wisłoku w okolicy mostu Mazowieckiego. – Zdołaliśmy wyłapać olej. Jego ilość była niewielka – podaje Betleja.

Strażakom towarzyszą pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Wód Polskich. Jak dotąd nie udało im się ustalić, w jaki sposób substancja znalazła się w Wisłoku i skąd pochodzi. Sprawa będzie wyjaśniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawo wodne zabrania grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych wód powierzchniowych oraz do brzegu wód morskich i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar (art. 232 ust. 1 Prawa wodnego). Co więcej, właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wód w sposób umożliwiający to korzystanie. Części nieruchomości umożliwiające dostęp do wód wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta, w drodze decyzji.

Ten, kto nie zapewnia dostępu do wody w sposób umożliwiający powszechne korzystanie z wód, popełnia wykroczenie, za które grozi kara grzywny. Podobnie wykroczenie zagrożone karą grzywny popełnia i ten, kto narusza wspomniane przepisy o grodzeniu nieruchomości przyległych do publicznych wód, lub zakazuje lub uniemożliwia przechodzenie przez ten obszar."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Przejeżdżając przez Chmielnik do Zabratówki wzdłuż potoku przeraziłem się widokiem jego stanu i setek śmieci.

 

Podzwoniłem, poprosiłem przewodniczącą rady gminy żeby zoorganizowali sprzątanie.

Udało się.

Piszę to aby widząc stan naszych wod szczególnie wiosną, interweniować w gminach, oczywiście grzecznie i zainspirować tych ludzi którzy tam mieszkają aby dla swoich dzieci i wnuków coś pozostawili.....

Żeby nie były to ich śmiecie...

 

 https://www.facebook.com/104742954913462/posts/149280623793028/?sfnsn=mo Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Akcja w Chmielniku zakończona. Udział okolo 140 osób, zebrano około 10 ton śmieci. To świadczy tylko o rozmiarze problemu jaki jest codziennym widokiem wielu potoków. 

Ponoć zaangażowało się w tę akcję także lokalne koło wędkarskie-wielkie dzięki. 

https://www.facebook.com/104742954913462/posts/162050179182739/

 

https://www.facebook.com/watch/?v=909125612966915

 

Dramatyczny stan zauważyłem przy potoku w miejscowości Sielnica jadąc nowym mostem od Wybrzeża. 

Czy któryś z kolegów orientuje się czyj to teren, gdzie interweniować?

Edytowane przez skowron555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wszystkich tych, którym leży na sercu dobro przyrody, również tej miejskiej, rzeszowskiej, otaczającej nas codziennie w miejscach gdzie spacerujemy, odpoczywamy, bawimy się i spotykamy ze znajomymi, bardzo serdecznie zapraszam na akcję sprzątania, która odbędzie się już w najbliższy piątek (3 września). Spotykamy się o godzinie 16:00 pod przystanią na Lisiej Górze. Podajcie tę informację dalej, zaproście znajomych i przyjdźcie sami - im więcej rąk do pracy, tym lepiej!

 

https://www.facebook.com/events/1807825056071686?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z cyklu PZW to nie pępek świata.

Natchniony niedawnymi pytaniami niektórych kolegów dotyczącymi tego czy Kruszgeo poinformowało okręg PZW w Rzeszowie, że na Lipiu na zbiorniku nr 2 wywozi urobek, postanowiłem dziś zadać przekorne pytanie, "Czy MON poinformowało PZW o manewrach"? ? 

 

https://nowiny24.pl/w-radomyslu-nad-sanem-pancerniacy-przeprawiali-sie-przez-san-zobacz-efektowne-zdjecia/ar/c1-15028922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Prześledziłem temat od początku, dumałem co z tych działań powstało? W Błażowej każdy nie posiadający kanalizacji ma dostarczać dokumenty stwierdzające wywóz nieczystości bądź stworzyć przydomową oczyszczalnię .Bez konkretnych działań z własnej strony nie zrobicie nic, włączając użalania poza tematem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wkrótce będziemy częściej nad wodami i mam propozycję, by wypróbować działanie nowej funkcji w aplikacji mObywatel, tj. Zgłoszenie naruszenia środowiskowego (do GIOŚ): https://www.gov.pl/web/mobywatel-w-aplikacji/naruszenia-srodowiskowe

 

Jeśli to zadziała jak można mieć nadzieję, to im więcej zgłoszeń, tym lepiej. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem ale wyglada na ropę lub olej lub benzynę całe szczęście płynie powierzchnia to miejmy nadzieje że ryby nie pozdychają myśle że ma to związek z gwałtownymi opadami które wieczorem były szkoda rzeki nie dość że  mało co ryb pływa w Wisłoku  to jeszcze takie rzeczy się dzieją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wnikając w temat PZW vs. WP, jeśli chodzi o nielegalne grodzenie obszaru nad ciekiem lub wodą stojącą istnieje szansa na ukrócenie tego procederu, gdyż jak wynika z artykułu https://wolnemedia.net/wody-polskie-masowo-kontroluja-dzialki/, WP dostało chyba prikaz skuteczniejszego działania w tym zakresie. Chodzi oczywiście o wpływy do budżetu, ale możemy wykorzystać nadarzającą się okazję, by "wyprostować" samowolki nad wodą.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.