Skocz do zawartości

Zalew Sieniawa Besko


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie sobie żartować, ale zarybienie sumem na Sieniawie to błąd o tyle większy, o ile razy Sieniawa jest mniejsza od Soliny. Dziadek z wąsem, dziadek bez wąsa, młody, stary wszyscy mówią to samo. Po jaką cholerę? Komu ta ryba tam jest potrzebna? Nie ma ryb? Nie ma. Ale dlaczego? Presja wędkarska? Ludzie, jaka presja? Jeżdżę tam często i widzę ilu wędkarzy przyjeżdża i co łowią. Większość przyjeżdża, posiedzi i wracają z zerowym kontem. Tu nie ma mowy o żadnej presji. Kłusownicy? Na tak małym zbiorniku nic się nie da ukryć. Może sporadycznie coś gdzieś kiedyś ktoś próbował. Ja osobiście się nie spotkałem ani nawet nie słyszałem. Jak rozmawiam ze starymi wyjadaczami, co łowią od początku istnienia tego zbiornika, to aż miło posłuchać jak tam kiedyś było. Nawet jak by prawdą była połowa z tego co opowiadają, to i tak nieźle, bo teraz to można sobie co najwyżej uklejek połowić, piwka się napić i odpocząć w krzakach, tam gdzie trudno dojechać, bo inaczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było problemu, to nikomu sum by nie przeszkadzał. Zbiornik jest regularnie zarybiany tą rybą od 2006r i od tej pory z rybami jest coraz gorzej. Co za "żałosny" zbieg okoliczności.

Kumpel kumpla kumplowi... Oczywiście ten kumpel co sieć znalazł zawiadomił odpowiednie służby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sumem na Sieniawie łatwo się spotkać. W maju pojechałem z kolegą za szczupakiem, okoniem, boleniem i z łódki zamiast szczupłego bolenia (6 okoni się trafiło) w ciągu 3h spinningowania zaczepiłem 2 sumy z czego tego większego nie udało się wyholować (obstawiam że miał grubo ponad 1m bo nawet od dna się nie odczepił), a drugi na 91 cm po 15 minutach walki znalazł się na łódce. Sumy są i jest ich sporo. Powiem że łatwiej suma złowić na spina niż szczupaka...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczona nocka na Sieniawie,w sumie 9 brań na żywca,3 sandaczyki na brzegu ale niewymiarki same...patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch wyjazdów (2 razy bez brań) to nocke należy zaliczyć do bardzo udanych jak na Sieniawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieci na zbiorniku są rzeczą normalną,w co drugim-trzecim domu w okolicy takie urządzenie pewnie w stodole by znalazł.Osobiście widziałem zwinięte siaty przez PSR i łupy kłusowników kilka lat temu.Kilka skrzynek mięsa,głównie płocie,klenie ok.60 cm,sandacze,okonie jeden ok.50 i pomnożyć takie wybryki razy kilka jak nie kilkanaście razy rocznie no i mamy niezłą SUMĘ hehe:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :)

Jasne że sumy wszystkiego nie wyżarły ;-)

Byłem na nockę z soboty na niedzielę i około 2:30 udało się złowić karpia około 40 cm :)

(a kolega z łódki przepływał koło mnie o ile pływał na ,,Czernisławce,, :P

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Sylvianek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

30.06.2013

Witam wszystkich. Wreszcie trafiłem na odpowiednie forum.

Pierwszy wypad na rybki w tym roku, chociaż wybierałem się od lutego.

Pierwsze branie na feedera (białe robaki) zmarnowane - w chwilę po zarzuceniu wędka z podpórką wylądowała w wodzie. Tak to jest, jak dopiero nad wodą przygotowuje się sprzęt. Drugie branie - sandaczyk 38 cm na 12 cm ukleję. No i kilka mizernych płoteczek. Trochę słabo, lecz nie przyjechałem po ryby, tylko na ryby, więc było miło odpocząć przez kilka godzin nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.