Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad pięciu lat nie byłem kontrolowany na Wisłoku,chłopacy ze straży mają po prostu obcykane łatwe rewiry i rutyna ta sama w kółko macieju czyli ;żwirownia,zalew,wisłok(miejski syfek),Lipie,Czarna Sędziszowska jakieś tam Cierpisze,Kamionki itp.Mam na myśli Wisłok powyżej Rzeszowa na którym jestem bardzo częstym gościem a strożoków tam nima...;) boją się krzoków czy cuś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie zaangażował w SSR tylko że kłusownika to ja raczej nie dogonię :D:D:D, no chyba że się przewróci he he. Drugi rejestr kończę i bez kontroli w tym roku, ale i też nie zauważyłem żeby ktoś ładował do siaty coś niewymiarowego.

no to kolego widze cię w szeregach ssryb i zobaczymy jaki bedziesz aktywny wszyscy potrafią tylko kur.. krytykować . zapraszam do ssryb zobaczymy co ludzie zrobicie wtedy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem w niedzielę kontrolę panów strażników na wysokości pieszej kładki z boguchwały na budziwój.nadmieniam że należę do okręgu tarnobrzeskiego który ma podpisane porozumienie w opcji zero na wody górskie i nizinne. Panowie po sprawdzeniu moich dokumentów stwierdzili, że nie mam wklejonego znaczka za 75 zł pozwalającego mi na łowienie w okręgu rzeszowskim. Powiedziałem im że nigdzie w regulaminie nie znalazłem takiego zapisu i o tym nie wiedziałem. Mandatu mi nie dali ale dostałem 7 dni nazalatwienie i wklejenia tego znaczka, bo jak nie to skieruja sprawę do sądu.

Zadzwoniłem dzisiaj na akacjowa i miła pani wyjaśniła mi, ze nie ma żadnych znaczków tylko muszę odebrać pozwolenie na łowienie w okręgu rzeszowskim.

Mam pytanie, w jakim celu jest wydawane to pozwolenie, jaki jest tego sens skoro porozumienie jest zawarte między okregami w opcji zer, bez dopłat. Druga sprawa to panowie strażnicy nie do końca wiedzą jak wygląda pozwolenie dla wędkarzy z innych okręgów. Jest różnica między jakimiś znaczkami a wydanym pozwoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mieć obowiązek przy sobie zezwolenie na wody okręgu Rzeszów znaczka nie musisz mieć, to zezwolenie uprawnia Cie do wędkowania na danej wodzie, gdzie byś nie łowił zezwolenie na dany okręg plus rejestr Cie obowiązuje nawet jak jest porozumienie. Mały przykład okręg Rzeszów ma porumienienie z Zamościem na wody nizinne jadać wędkować np na nizinny odcinek Tanwi trzeba sobie pobrać takie zezwolenie ze strony okręgu Zamość które jest razem z rejestrem, wypełniasz je i tyle plus oczywiście składki opłacone w macierzystym okręgu Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozwoleniu masz też rejestr połowu, po to się go wybiera aby notować połowy. Sam w zeszłym roku wybierałem pozwolenie na okręg Rzeszowski i mam w nim rejestr.

Tak było do tamtego roku, w tym roku 2015 w okręgu Rzeszowskim nie ma rejestrów, ale zezwolenie powinien wybrać, na ten okręg, każdy wędkarz wybierający się do innego okręgu powinien pobrać ze strony danego okręgu takie zezwolenie + rejestr lub dostać go w siedzibie okręgu albo w punktach opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie chodzi mi o wodę NIE objętą wykazem wód PZW okręgu w Rzeszowie udostępnionych do wędkowania.

Właściwie Krzysiek już wszystko wyjaśnił.

Tak obrazowo: jeśli Ty lub jakiś twój znajomy ma na prywatnym terenie prywatny zbiornik wodny - to żadnej straży nic do tego kto tam łowi i w jaki sposób. To samo się tyczy "komercji" wszelkich - to właściciel zbiornika decyduje komu i na jakich zasadach pozwala łowić.

Jeśli natomiast masz na myśli jakąś wodę płynącą, to pamiętaj, że zawsze jest ona dopływem jakiegoś dopływu jakiejś rzeki. Więc nawet jeśli nie jest wymieniona z nazwy w wykazie PZW, to prawdopodobnie łapie się w stwierdzenie "wraz z dopływami".

Jeśli natomiast jakimś cudem znasz kawałek wody, który jest "państwowy" a w wykazie PZW go nie ma, to wtedy nie musisz mieć zezwolenia PZW więc i opłat PZW, ale kartę wędkarską mieć musisz, bo to jet dokument uprawniający do wędkowania na terenie RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Ty lub jakiś twój znajomy ma na prywatnym terenie prywatny zbiornik wodny - to żadnej straży nic do tego kto tam łowi i w jaki sposób. to właściciel zbiornika decyduje komu i na jakich zasadach pozwala łowić.

Nie tak do końca masz rację. Fakt z wiadomości (zbulwersował sporo ludzi) "rolnik jest właścicielem obszaru rolnego od pokoleń. W jednym miejscu jego areału jest niecka, w której zawsze stoi woda. Są tam ryby przypuszczalnie przyniesione przez kaczki bo zbiornik jest starszy, porośnięty sitowiem i tatarakiem. Kilkaset metrów dalej jest wał płynącej rzeki. Rolnik na swojej ziemi, a tym samym na swoim stawie, za który płaci podatki wędkował, a w siatce posiadał kilka płoci, karasi. Straż wędkarska szła wałem rzecznym i przez lornetki wypatrzyła gostka łowiącego ryby. Reakcja była natychmiastowa, spisali go, ryby zabrali i sprawę o kłusownictwo jako, że nie był wędkarzem skierowali do sądu. Sąd chłopa ukarał, bo w opisie protokołu s.r. było, że ryby mimo, że złowione na stawie chłopa pochodziły (prawdopodobnie) z rzeki przepływającej za wałem, kiedy to rzeka wylała ryby przyp. wpłynęły do stawu". Chłop schorowany po operacjach wyszedł tydzień wcześniej ze szpitala i chciał zjeść zdrową rybkę ze swojego stawu dostał się w tryby polskiej machiny "sprawiedliwości". Nikt go nie uświadomił, że jak idzie na ryby na swój staw to powinien przed idiotami w ramach obrony brać psa, którym tychże idiotów powinien poszczuć. Jakby nie było wleźli na jego ziemię, zestresowali, ograbili i jeszcze ukarali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.