Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej znam cie i znam twoje podejście do ryb Graty pięknych rybek .Tak samo Bobsoon89 Graty.Prosze was nie mówcie nawet swoim rodzicom gdzie łowicie te ryby.Sandały w Wisłoce są piękne i na pewno 90+jest w waszym zasięgu.Tylko proszę was nie mówcie nikomu.Raz jeszcze gratulacje tak trzymać chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wędkowanie na plus, głownie malizny, ale trafiła mi się wisienka - Swinka 46 cm .Fajnie powalczyła, i to tyle z dobrych rzeczy.

Gorzej, bo rozpoczął się "Kleń Mielca", czyli coroczny spęd miłośników jakże szlachetnego przysmaku jakim jest mięso kleniowe. Zawody polegają na tym kto, za przeproszeniem, napier.oli jak największą liczbę kleni do reklamówek jednorazowych.Zwycięzcy tych zmagań potrafią wynosic po 2 takie reklamówki dziennie - "zawody" są rozgrywane,raz z lepszym,raz z gorszym skutkiem, praktycznie codziennie od listopada do marca !!! więc można policzyć ile to ryby. Oczywiscie Ci sami zawodnicy, za kazdym razem nad wodą narzekają jaka to bieda jest i nie ma ryb, niesie sie wodą ze "same małe ".Plus taki ze owi smakosze wypuszczają swinki ,brzany i niektóre certy ,w siaty leca głownie klenie i okonie.

Podsumowując ,piękny dzień  nad zimową Wisłoką, popsuty widokiem podskakujących reklamówek z dogorywającymi rybami po 25-30 cm... 

_

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafalk44 napisał:

Dzisiejsze wędkowanie na plus, głownie malizny, ale trafiła mi się wisienka - Swinka 46 cm .Fajnie powalczyła, i to tyle z dobrych rzeczy.

Gorzej, bo rozpoczął się "Kleń Mielca", czyli coroczny spęd miłośników jakże szlachetnego przysmaku jakim jest mięso kleniowe. Zawody polegają na tym kto, za przeproszeniem, napier.oli jak największą liczbę kleni do reklamówek jednorazowych

 

I nie ma bata na nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy to goście są czyści.Trzeba podziękować jak zwykle kochanemu PZW. Jakikolwiek brak ochrony zimowisk obleganych od lat, zero kontroli , limity z dupy, bo goście mogą na legalu po 5 kg klenia dziennie do reklamówek napchać,byle miał 25 cm .Brak widełek ochronnych to też jakaś kpina , wracając nieraz brzegiem mija się po 2-3 truchła okoni powyżej 1 kg , aż żal patrzeć , i te klenie rzucające się w reklamówkach.To już by ku.as walną tą rybę w łeb żeby się nie męczyła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Myślę, że rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy poświęcić kilka godzin. Mówię o zebraniu. W tym roku jak się nie mylę jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Gdyby w każdym kole na zebranie przyszło powiedzmy 15 osób oczywiście spoza zarządów (ich przedstawiciele są z reguły jedynymi obecnymi na zebraniach). Te 15 osób może zgłosić wniosek jak np. ustanowienie zimowiska, następnie przegłosować taki wniosek i polecić do realizacji prezesowi, który powinien przedstawić go na zarządzie w okręgu. Może naiwnie uważam to za wykonalne ale skoro nie jest problemem komunikować się na forach, to te kilka godzin na zebraniu może zmienić cokolwiek a może nawet dużo. Osobiście nie jestem zwolennikiem wszechobecnego no kill, szanujmy, że są osoby, które chcą zabrać rybę ale jak chodzi o zimowisko to jest to jak najbardziej uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomipasuje napisał:

Popieram. Myślę, że rozwiązanie jest dość proste. Wystarczy poświęcić kilka godzin. Mówię o zebraniu. W tym roku jak się nie mylę jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Gdyby w każdym kole na zebranie przyszło powiedzmy 15 osób oczywiście spoza zarządów (ich przedstawiciele są z reguły jedynymi obecnymi na zebraniach). Te 15 osób może zgłosić wniosek jak np. ustanowienie zimowiska, następnie przegłosować taki wniosek i polecić do realizacji prezesowi, który powinien przedstawić go na zarządzie w okręgu. Może naiwnie uważam to za wykonalne ale skoro nie jest problemem komunikować się na forach, to te kilka godzin na zebraniu może zmienić cokolwiek a może nawet dużo. Osobiście nie jestem zwolennikiem wszechobecnego no kill, szanujmy, że są osoby, które chcą zabrać rybę ale jak chodzi o zimowisko to jest to jak najbardziej uzasadnione.

Czyli wymaganie do zgłoszenia wniosku jest 15 os. w jednym kole ? Taka informacja jest w statucie pzw ? Wiem, że może głupie pytanie, ale popieram inijatywę aby zacząć próbwać a nie tylko marudzić na forach i grupach :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to idź na całość. Tych 15 to wystarczy żeby przejąć władze w kole. Kolejny etap to delegaci na zjazd okręgu, których liczba zależy od członków Koła. 

Tak oddolnie można coś zmienić... I tu temat się zamyka bo np. Ja nie mam czasu, może ktoś inny itd. 

Niestety wszyscy działacze PZW wrzuceni zostali do jednego worka. Ostatni bastion komuny wraz z PZPN. Nawet ci którzy coś fajnego robią. Trochę to niesprawiedliwe. Za przyklad daje łowisko Rzemień, gdzie gospodarz oddaje całe chyba serce. Czy on to też bagno  PZW? 

To jak będzie to działanie oddolne czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Moonshot napisał:

Czyli wymaganie do zgłoszenia wniosku jest 15 os. w jednym kole ? Taka informacja jest w statucie pzw ? Wiem, że może głupie pytanie, ale popieram inijatywę aby zacząć próbwać a nie tylko marudzić na forach i grupach :-) 

 

15 osób to jedynie przykład. Moim zdaniem to wystarczająca liczba osób by mieć większość na zebraniu. Powód jest prosty. Co prawda jeśli się nie mylę to by zebranie było ważne i mogło podejmować uchwały, musi być obecne co najmniej 50% członków. Problem polega na tym, że z reguły i w większości przypadków na zebraniu są obecni głównie członkowie zarządu i może parę osób. Nie bez powodu w ogłoszeniach podawany jest od razu drugi termin zebrania (z reguły 15 minut po pierwszym terminie) bo taki jest wymóg formalny by zebranie mimo braku kworum było ważne i podejmowane uchwały też. Reasumując podtrzymuję, że obecność na zebraniach to podstawa by można było narzekać. Nie chodząc na zebrania oddaje się inicjatywę innym. A nawiązując do postu rrs1914 to oczywiście masz rację i nie wolno wszystkich pakować do tego samego wora ale dzięki obecności większej ilości ludzi na zebraniach można takich ludzi zostawiać w zarządzie koła a innym dziękować. W przeciwnym razie wybierają się sami co kadencja a co miesiąc sami uchwalają co im się podoba. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma po trochę racji.Marudzenie nie marudzenie ,może ironicznie, i dosadnie, ale chciałem pokazać wieloletni problem.Niestety, ale podajże 5-6 lat temu na rocznym ,był podejmowany temat ochrony odcinka miejskiego ,niestety nie przeszedł dużą większością, głównie/samej starszyzny. Ok , wiadomo nie można oceniać ludzi zbiorowo bo wiem że są osoby w PZW , jak w życiu, po prostu dobrzy i źli, ale z tym Rzemieniem, to z tymi ohami też nie przesadzajmy, no chyba że Lucio inaczej mówił :D  (Nie chcę rozpalać tematu ,jak ktoś ma jakieś ale, chętnie pogadam na PW)... Ale do h..a za tyle pieniędzy co się płaci ,to by choć raz na miesiąc mogli kogokolwiek podesłać w tak znane zimowiska, przynajmniej  by tak na bezczelnego nie robili takiej rzeźni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocny kleń 54cm.                                                                                                                                     Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Andrzejm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.