Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MarcinV napisał:



Tak @doloredragon666 ludzie idą na łatwiznę .

Szczupak a zwłaszcza ten duży to ryba , anty-schematyczna. Sandacza w rzece namierzysz , suma też , bolenia też, z dużym okoniem podobnie jak z duzym  sczupakiem. A ten zębaty obwieś , zwłaszcza ten duży  , zawsze kiedy nie chcesz go złowić , albo szukasz okonia to wtedy on się pojawia nie wiadomo skąd.  Szczupak to ryba , która zaskoczyła mnie najwięcej razy. Uważam, że rzeka jest dobrym miejscem połowu ale tylko od jesieni. W maju wisłok nie jest nagrzany , woda jest wciąż zimna . Uważam, że w rzece szczupaka należy łowić jak najtaniej się da, bo wyrwiemy masę przynęt, żadne jerki , castingi. Tanie gumy i wahadła , gumy od 12 do 16 cm , np relax kopyto 6 L jest tanie, ion claw belly boy 15 cm ten stary model , tez jes tani. Alga i gnom z wymienionymi kotwicami i dodanym kretlikiem . 

Szczupaki te małe i średnie ,lubią spowolnienia nurtu i wypłycenia. I tam 95 % wędkarzy ich szuka natomiast te potężne mamuchy lubią rynny , nie rzadko samo koryto, podobno lubią ustawiać się też za rafami i warkoczem. Szczupak w rzece to przedewszystkim czas. Aby obłowić jak największy odcinek i obłowić całe koryto. I nie jigujemy jak łowimy szczupaka, szczupak widzi na boki do przodu i do góry i ma mocniejszą linię boczną niż sandacz. Jigowanie powoduje, że przynęta gaśnie na moment i nie emituje takiej fali hydroakustycznej. Jak byłem w niemczech , to tamtejsi wędkarze mi mówili, że co ty sandacza chcesz złowić, nawet w toni łowi się szczupaka prowadząc przynęte na dorożkę. Na szczupak lepiej działa dorożka i prowadzenie mu przynęty nad głową. No i oczywiście ciśnienie musi rosnąć.


Polecam te materiały, na poczatek mi troche pomogły.

https://www.wedkarz.pl/article/2297/duze-szczupaki-z-rzeki

https://wiadomosciwedkarskie.com.pl/artykul/anatomia-rzeki--rzeka/652810

 

https://pikecaster.com/river-pike-fishing-best-tips/

Co masz na myśli pisząc "na dorożkę"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinV napisał:

Czuję ironię   ... hehe , ale kiedyś rozmawiałem z wędkarzem z okolic Łańcuta(wprawdzie  nie z Rzeszowa) stary dziadek, spotkaliśmy się na wisłoku w okolicach czarnej, ja ze spinningiem on na grunt nie wiem jaki to wędkarz czy dobry, czy zły. Ale mówił, mi tak Panie na Wisłoku to ja największego szczupaka wyholowałem na 96 cm na żywca , w latach 80 -tych, tu już nie ma szczupaka same malutkie . Jak się popyta starszych wędkarzy , to ryby było więcej to prawda, ale o okazy w Wisłoku wcale takie nie pływały, ktoś mi opowiadał o Sumie z Sanu co podobno nie mieścieł się na konnym wozie(ale to raczej bajki). Ale jak dobrze popytałem, starszych i tych z koła , to ryb było więcej w Wisłoku , ale o metrówach to żadko mówił , ktoś, jak już to o okazach brzany, klenia . Sandacz to też , raczej kiepski temat.

nie, nie serio bez ironiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 07:59, doloredragon666 napisał:

Może popełniamy błąd, że idziemy na łatwiznę i próbujemy w popularnych, łatwo dostępnych i w miarę często odwiedzanych przez wędkarzy miejscach. Co myślisz? 

Myslę,że masz rację,lenistwo i wędkarstwo nie idą z sobą w parze .Pozdrawiam (poprawię się) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, podzieli sie ktos moze informacja gdzie w Rzeszowie, badz w okolicach pochodzić na okoniem? 
i pytanko od nowicjusza - da rade polowic ten gatunek rybki na wedke 3-15 czy za ciezko? Jezeli tak to jakie przynęty byście preferowali na jesienne podboje garbusów - osobiscie myslalem o jaskółkach uzbrojonych w trójkątne główki ale rezultaty słabe po obstukiwaniu dna na odcinku miejskim:)

slicznie dziekuje za odpowiedzi, połamania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2021 o 18:25, biaukoo napisał:

 na wedke 3-15 czy za ciezko? Jezeli tak to jakie przynęty byście preferowali na jesienne podboje garbusów - osobiscie myslalem o jaskółkach uzbrojonych w trójkątne główki ale rezultaty słabe po obstukiwaniu dna na odcinku miejskim:)

Cześć! kij do 15 gram w sam raz na grubszego okonia plus miły przyłów, który przecież może się zdarzyć. Jaskółki, prowadzone wysokimi skokami są doskonałymi przynętami na aktywne okonie. W zimnych porach roku zdecydowanie lepiej sprawdza mi się bardziej pasywne prowadzenie przynęt, zwłaszcza wormów, imitacji larw ważek, raków, tanty, wszelkie gumy bez pracy własnej. Uzupełnieniem jest klasyczny Easy shiner. Nie muszą być to wcale najmniejsze przynęty, ja późną jesienią i zimą zazwyczaj stosuję wabiki wielkości 7,5 - 10 cm. Pozdrowienia! Zerknij na metodę jig-rig - jest bardzo skuteczna w przypadku prezentacji z dna, również w pobliżu zaczepów. Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dziękóweczka Wszystkim :beer::beer::beer: a swoją drogą nie wiem czy wiecie ale masa kormorana jest na wisłoku i na zalewie dziesiątkują rybeczki jak w zeszłym roku... PZW powinno ze składek nakupić petard i wypłoszyć to bo niebedzie po co płacic 2022 tak jak to sie robi w Niemczech przeganiają kormorany petardami dronami do granicy Polski... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że była pandemia i dużo mniej ludzi wędkowało w tamtym i tym roku, inflacja na szlaka i ceny w sklepach kosmiczne to jeszcze złodziejskie PZW podnosi składki od przyszłego roku. Kormorany to może ze 30-50 Krośnieński odstrzeli bo tam mają krainę Pstrąga, ale u nas w Rzeszowskim to larmo mieszczuchów by było że do ptaków strzelają. Z petardami by też było podobnie bo paniusia by na Policję dzwoniła że jej Pudel się na spacerze os..ł ze strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paniusia nie jestem, pudla nie mam, ale mój pies też nie lubi huku petard. I nie chciał bym aby spacerując z nim nad zalewm, czy po jakiś łąkach albo lasach ktoś rzucał koło mnie petardami. Na wędkarstwie nie kończy się świat, np ornitolodzy powiedzą ze wędkarze bez sensu meczą ryby a oni z ukrycia tylko oglądają ptaki.. Jednak każdy kij ma dwa końce.

Zamiast narzekać na PZW ( a tak miedzy nami ile wniosków na zebraniach złożyliście, jaki macie wpływ na to co robi wasze koło, jego władze, jak was reprezentują w okręgu)  , składki itd. Proponuje założyć spodniobuty albo wsiąść na łódkę, kajak i osobiście płoszyć kormorany. W moim kole w o Krosno -tak robimy. Mamy „swój kawałek” rzeki, mamy stawy – i kto i kiedy może to chodzi w ich okolice i płoszy. Także przy użyciu psów, nie tylko myśliwskich, ale i burków i szczekliwych ala pudelków.

Jest dużo do zrobienia, dużo do poprawy – ale robienia to na partyzanta, zakładnika, albo obrażając innych tylko dlatego ze maja inne wartości, poglądy, hobby itd. Moim zdaniem nie przystoi. Piotr, przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, przemyśl i zaproponuj inne rozwiązanie. Zawsze z przyjemnością czytałem twoje konstruktywne posty – dlatego myślę ze teraz niepotrzebnie emocje wzięły góre.

Inflacja, pandemia -nie będę komentował ? samego mnie dotyka i to naprawdę mocno,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @Gabriel nerwy mnie poniosły niczym tego wędkarza z filmu Fanatyk :D. Klikanie żali i pretensji w klawiaturę nic nie da, trzeba działać na miarę swoich możliwości i od takiego postanowienia od poniedziałku zacznę, rozglądając się czy jakiegoś "Pudla" nie ma w pobliżu :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.12.2021 o 08:24, loony89 napisał:

btw. Okręg Rzeszów dostał pozwolenie na odstrzał kormoranów, tylko jest jeden problem... na zalewie nie wolno strzelać myśliwym bo to strefa zamieszkania. polują na nie poza strefą ale tam ciężko je dorwać

na rzece Stobnica codziennie siedzi po 20-30 i to niedużo dalej od mostu, trzeba dopiero blisko podejść żeby przepłoszyć. Zgłaszane, ale niestety nic z tym Rzeszów nie robi...

Edytowane przez mano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.