Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i gratulacje za rybki . Ja musze się pochwalić że u mnie cisza , po prostu nic fajnego przez ostatnie dwa tygodnie nie miałem , a o moich ulubionych bolkach mogę powiedzieć to samo , ostatniego też jakoś miałem ze dwa tygodnie temu . Wiślak a tego sumka to trafiłeś na spinka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej gratuluje tego sumka . Ja byłem na Wisłoku na tej kawie i brzanka 45,szczupły 45( obie rybki wróciły do wody) Brzanke złapałem jak szukałem kleni w nurcie , a szczupły przed przelewem w rynnie co mnie mocno zdziwiło . Więc troche przypadku ale na takiej wodzie dobre co kolwiek ! A boleń dalej ze mną nie gada , ale jak tylko woda się troche oczyści to myśle że i boluś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglądnąłem wczoraj zobaczyć jaka woda na Wisłoku. Oczywiście wędkę zabrałem.Przy ujściu małej rzeczki, która niosła czystszą wode niż Wisłok wydłubałem dwa okonki na paproszka. Wisłok dziś sobie odpuszczę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do domu myslalem mam zanete wisłoczek sie juz uspokojił wiec co stoji na przeszkodzie zahaczyc na stała miejscówke szybka zmiana wędeczek na feederki i go.Dzisiejsze dwie godziny okazaly sie istnym eldorado płociowko,kleniowo,jaziowo,świnkowo i certowo zapomnialem odrazu o bezrybiu na ozannie i wyjełem jakies 4-5 kg ryb jedna za druga na sam koniec lowilem bez zanety i tak braly! :o dwie płotki jedna 36cm druga 33cm kleń 45cm.Oczywiscie wszystkie rybki wróciły do wody pozdrawiam.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Świetny wynik. Ja dzisiaj też dobrze połowiłem ale fotki zostawię do relacji podsumowującej cały sezon aby nie powtarzać fotek już opublikowanych. Jedna tylko uwaga jak zamierzasz wypuścić rybę do wody to zrób to od razu. Przetrzymywanie ryb, które mają zostać uwolnione nie ma sensu. Większość z tych ryb i tak padnie po uwolnieniu. Najlepiej cyknąć fotę i od razu do wody. Udowodniłeś już, że feeder jest Ci nie obcy i pokazywanie wszystkich złowionych ryb nie ma sensu. Na zdjęciu niektóre ryby potraciły łuski a to nie sprzyja ich przeżywalności. Na zlot na Czarną się wybierasz? Do miłego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukaszu moj drogi powines wiedziec ze posiadam siatke wyczynowa 3,5 metra a druga sprawa majac tyle sprzetu łowiac na dwie wedki mam ciachnac fotke jak ta druga wchodzi mi do wody ;D co innego spin a co innego grunt wazne ze wróciły do wody a z tymi łuskami bym nie przesadzał jedna łuska zawsze sie zablizni pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaglądnąłem nad Wisłok w Tryńczy, przy dość trudnych warunkach pogodowych - deszcz i wiatr trafił się całkiem sympatyczny bolek - 72cm :) Przynęta to 6,5cm kopyto relaxa czarno białe. Rybka pływa dalej w Wisłoku :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem sie nad wisłok moja stała miejscówka padało i to bardzo troszku ratowałem sie parasolem wędkarski było dosyc znosnie padł leszcz 53cm oceniam go od 1,5 do 2kg oczywiscie pływa brak zdiecia złe warunki i nie miałem siateczki,i reszta to płoc pokazała sie świnka. Wtamtym roku żadnej nie złapałęm a wtym cos zaczeły dzubac pozdrawiam.PS. jeszcze tylko pół miesiaca do brzany ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się przechytrzyć klenia 44 cm, jazia 42 cm, a około 60 cm szczupak spadł mi z obrotówki jak próbowałem go przeciągnąć przez gałęzie leżące w wodzie.

Ciekawe zdarzenie podczas holu klenia- drugi osobnik tej wielkości próbował mu odebrać zdobycz ( wobler) i dopłynął mi pod same nogi wraz z tym którego holowałem.To chyba dobry wobek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki jak zwykle za połowy. Ja byłem wczoraj na Wisłoku na swoim ulubionym odcinku i boluś 60 cm w trzecim rzucie,bardzo mnie ucieszył bo go dawno nie miałem.Ale mimo mojej radości był i smutek. Goście łapiąc na wiśnie?czereśnie? dokonywali masakry na kleniach i to pięknych kleniach,w tym miejscu co wędkowali zostały tylko odcięte łby z flakami(mam fote to na zlocie zobaczymy).Moja rapka wróciła do wody a oni patszyli co ja robie , jak tylko coś złapali to w kszaki i patroszenie na żywca.Ja nie mówie ze wszystko co złapiemy trzeba wyuszczać , też rybkę lubie zjeść a jeszcze złapaną przez siebie,ale żeby brać bez opamiętania !!! Widok wczoraj był taki , jak najwiecej i czy małe czy duże byle mięso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogo a co zrobiłeś aby tego nie robili? Jeśli zabijali ryby niewymiarowe to są odpowiednie służby i należy je o tym poinformować. Jeśli nie to 997 i powinno poskutkować. Jeśli ryby były wymiarowe i chłopaki przestrzegali limity ilościowe to możesz mieć pretensje do pacanów z zarządu za ustalenie mięsiarskiego limitu 10 sztuk. Jeśli masz fotę to ją dawaj do wątku, może ktoś się zastanowi nim nachapie się mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nic bo byłem sam i mnie zatkało , a o policji nie pomyślałem.Fote mam z łbem i flakami jednej z większych rybek , ale o dużej rozdzielczości.Wymiary rybki miały , limit może też ale to co zostawili goście w wodzie i na brzegu to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby mnie żywcem przypalali - nie powiem ;D. A tak poważnie to nie jest jedna miejscówka. Trzeba trochę połazić.

no to sie dowiedzialem :P a połazic, chetnie bym połaził ale mieszkam 25km od rzeszowa i najblizej wisłok mam w Jasionce koło lotniska, gdzie troche mi sie juz znudziło. Byłem kiedys zaraz za zapora w doł tam na uregulowanym odcinku. Bolenie biły jak wsciekłe ale nie w wobler tylko w drobnice :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.