Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy dzień spędziłem z Federikiem nad Sanem w okolicach Dubiecka. Pogoda jak dla mnie wyśmienita , poziom wody i jej czystość idealna, takich warunków w tym roku na Sanie chyba jeszcze nie było. Głównym celem wyprawy miały być brzany, ale jak się potem okazało nie chciały zbytnio współpracować ,złapałem dwie sztuki poniżej czterdziestu. Natomiast świnka brała jak szalona w sumie złapałem ponad dwadzieścia sztuk, wszystkie w przedziale 35-40 cm.Do tego jeszcze parę kleni i cert.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko a na co łowiłeś, bo mi ostatni w ogóle nie brały w tym samym miejscu?

Podejrzewam, że wczoraj coś byś nie założył na haczyk ,to wszystko by było dobrą przynętą. Ja osobiście łowiłem na białego,kukurydzę i makaron i na wszystkie te przynęty brały tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spiningowy wypad nad San zaowocował sporą ilością brań, niestety nie wszystkie udało się wykorzystać.Razem z ojcem złowiliśmy kilka kleni.Oprócz kleni mi udało się złowić 40 cm jazia, a ojciec pod wieczór zacioł ok 50 cm sumka.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks, dobrze że się rok szkolny zaczyna bo by brakło ryb w Sanie ..;-)))

PS: niektórzy koledzy namawiali mnie bym Ci zrobił dodatkowy egzamin,

za brak znajomości gatunków - pomylić słonecznicę z uklejką (to jeszce do sandacza)...

Ale nie martw się ONI Ci po prostu zazdroszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomylić słonecznicę z uklejką

mam pytanie trochę z innej beczki, słonecznica jak wiadomo została skreślona z listy gatunków prawnie chronionych, ale w RAPR wciąż widniej jako gat. którego nie możemy poławiać. W związku z tym pytanie jest takie, czy możemy legalnie poławiać tą rybkę lub stosować jako żywiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokrzo

zgadza się, czytałem ją jak i inne dyskusje na różnych forach, ta którą przytaczasz jest z przed dwóch lat i nie daje jednoznacznej odpowiedzi podobnie jak i inne, dlatego zadałem pytanie.

Pytanie jak najbardziej na miejscu.Napisałem tylko to co znalazłem w necie,nie jestem prawnikiem i nie mam pojęcia czy od dwóch lat coś się zmieniło (przewiduję że nie).Może ktoś z aktywnie działających we władzach PZW mógłby odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie - ja nie potrafię;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Sanie w Nienadowej, woda tragiczna jakieś 1,5m podniesiona i brudna. Chociaż warunki nie sprzyjały łowieniu spróbowałem swoich sił na grunt, rezultatem było 4 godzinne siedzenie bez ani jednego brania. Jeżeli nadal będzie padało kilka dni to na San nie ma co się wybierać przez minimum tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wyruszyliśmy z kolegą po kiju na San w okolicach Leska, połapać jesienne lipienie. Na miejscu okazało się że rzeka jest wyłączona z wędkowania z powodu rozgrywanego Jesiennego Lipienia Sanu. Z tego też względu zmuszeni byliśmy poszukać innego miejsca poniżej ostatniego sektora. Z informacji uzyskanych od zawodników udaliśmy się w okolice Zagórza. Nie zawiedliśmy się. Udało się przechytrzyć kilka lipieni, cert, kleni choć ryby nie najlepiej żerowały. Tym sposobem poznaliśmy nowy odcinek Sanu nad który na pewno wrócimy.:)

A to jeden z lipieni

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj po szkole na san w okolicy Kuryłówki. Na tzw. ,,okienkach,, łowiłem klenie. Widziałem kilka pięknych spławów bliżej nie sprecyzowanych drapieżników.

Złowiłem trzy kleniki i mojego pierwszego bolenia:cool:. Miał 45 centymetrów. Wszystkie ryby zostały złowione na woblera dorado magic 1.8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Chciałbym się dowiedzieć jak tam brania z gruntu w okolicach Niewistki?? Ostatnio byłem 22 września kiedy była ładna pogoda, ciepło no i brania też były. Złowiłem klenia 38 cm, świnkę 41 cm oraz brzanę 54 cm ok 1,5 kg. Za pierwszym zarzutem miałem piękną brzanę myślę że w okolicach 70 cm. Niestety zaraz po zacięciu zrobiła taki odjazd, że wyciągła mi z 50 m żyłki i próbowałem ją troszku przystopować i to był błąd - żyłka przyponowa 0,16 mm strzeliła (nie mogę przeżałować bo mogła być ryba życia:(). Złowione rybki wróciły do wody:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Sanie w miejscowości Niewistka od godz. 7 do 14. Jedno konkretne branie i złowiłem klenika na 34 cm z gruntu - tak poza tym jeszcze dwa skubnięcia i nic więcej, cisza totalna z braniami. Chwilami był dość silny wiatr z północnego-wschodu i to pewnie on wszystko popsuł:( Trzeba się było za to rozkoszować dziką przyrodą:) być może mój ostatni wyjazd nad San w tym roku bo śnieg zapowiadają:P

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.