Skocz do zawartości

Wspólna dzierżawa i opieka nad łowiskiem


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem! 

 

Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem wzięcia niewielkiego zbiornika we własne ręce. W tym kontekście chciałbym wybadać grunt, czy wśród forumowiczów PSW znajdą się osoby realnie zainteresowane tematem. Chodziłoby o wydzierżawienie niewielkiego zbiornika w okolicach Rzeszowa i wspólnymi siłami, na ustalonych wcześniej zasadach zadbanie o tę wodę. Koncepcja bardzo, bardzo robocza i zanim zabiorę się na poważnie za cokolwiek, to chcę w miarę możliwości zebrać grupę osób, które mają wspólny cel i będą chciały go konsekwentnie realizować. Poniżej krótko kilka podstaw, które uważam za kluczowe i w oparciu o które chciałbym tę inicjatywę powadzić jeżeli mogłaby ona dojść do skutku.

 

1. Równy podział kosztów dzierżawy, zabezpieczenia i zagospodarowania wody

2. Zamknięty charakter grupy i łowiska - ze względu na wielkość wody ustalamy optymalną i nieprzekraczalną wielkość naszej zamkniętej grupy 

3. Ewentualna możliwość okazjonalnego korzystania z łowiska osób spoza grupy jej opiekunów na zasadach komercyjnych - wykupu jednodniowych zezwoleń (ograniczona, z góry ustalona pula, całość zysków inwestowana w ochronę i zagospodarowanie wody)

4. Bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb z łowiska 

5. Równy podział obowiązków związanych z ochroną i utrzymaniem łowiska (m.in. sprzątanie brzegów, kontrolowanie wody itp.)

6. Profil łowiska nastawiony na mocną populację ryb drapieżnych i rodzimych ryb spokojnego żeru 

 

W kontekście zwiększających się opłat za wędkowanie na wodach PZW oraz mizerii jaką te łowiska oferują (zwłaszcza spinningistom) myślę, że dla niektórych Kolegów może to być ciekawa perspektywa. Temat utworzyłem celem rozpoznania sprawy i zebrania kontaktów do potencjalnych partnerów - zainteresowanych proszę o dyskusję w wątku bądź kontakt na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jaśle pracownicy Gamratu mają taki zbiornik. Jest ich jak pamiętam około 30 tu. Jakiś czas temu składali się po 150 zł rocznie. Świetna inicjatywa. Jakiś czas różni zabłąkani wędrowcy "przypadkowo" zabierali im rybki (zbiornik jest w pobliżu Ropy) ale PSR kilka razy tam zajechała i zapadł spokój. Konkludując, myślę, że wystarczy kilkadziesiąt osób do sprawnego utrzymania zbiornika za niewygórowaną kwotę. Fajna inicjatywa, będę obserwował wątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresowany jestem taką inicjatywą.

Mogę podpowiedzieć ,że zbiornik w Turzy koło Sokołowa Młp. jest możliwy do wydzierżawienia. Właścicielem są lasy Państwowe, którym skończyło się przymusowe zagospodarowanie bo brali dotację Unijną na wybudowanie tego zbiornika. Miesiąc temu proponowali Pzw na przejęcie. Rok temu został całkowicie spuszczony ale teraz jest napełniony. Zbiornik zadbany ,duży przy drodze asfaltowej koło lasu.

Mogę zdjęcia przesłać jutro.

W razie pytań to proszę na tel. 600828890  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.