Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy macie jakiś sprawdzony sposób na duże klenie z Soliny?

Patrząc z zapory widać spore kluchy, ale jeszcze nigdy nie udało mi się złapać klenia na Solinie!

Prawie każdy inny gatunek (za wyjątkiem suma i troci ;)) udało się złowić, mniejsze bądź większe egzemplarze, ale klenia nie miałem ani razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój największy z Soliny miał 44cm , złapany na kostkę kiełbasy,sprawdza się też tam wiśnia, czereśnia podana na lekkim zestawie gruntowym. Możesz spróbować przy skałkach na koguciki małe, woblerki pływające ,ale daleko latające , gumki brązowe, czarne, imitacje małych żabek. Klenie z Soliny uczą wytrwałości, cierpliwości w łowieniu.

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z czterodniowego wypadu rodzinnego z miejscowości Zawóz. Woda wysoka, bardzo trudne warunki wędkarskie, z dnia na dzień opada około 10 cm. Jednym słowem wszyscy na brzegu byli załamani brakiem jakiejkolwiek aktywności ryb. łowienie odbywało się z trawiastych łąk na prywatnych posesjach z których właściciele próbowali nas przeganiać ale powołując się na ustawę umożliwającą swobodny dostęp do wód publicznych wszyscy milczeli. W sumie to przez 4 dni bawiliśmy się wszędobylskimi uklejami i małymi leszczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w czwartek,wczoraj i dzisiaj tak od 14 do zmroku. Brań czym bliżej wieczora tym więcej. Brały karpie do 50cm (dzisiaj najwięcej brań) płocie do 40cm i jeden leszczyk około 10cm :D Ogólnie jestem z wyjazdów zadowolony bo było sporo zabawy i oczywiście kiełbaska z ogniska, pierwsza w tym roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solina-majówka 2013 (Solina – Myczkowce) Bilans

5 dni łowienia

- 3 karpie 35 – 40 cm,

- 1 kleń 50 cm

- 4 sandacze ( przyłów na woblerki typowo kleniowe )

- szczupak – 0

- tęczak – 38 cm,

------------------------------------------------------------------------

szczegóły dla wtajemniczonych

Na Solinie woda codziennie średnio o 50 cm w dół nie do przewidzenia ,

brania chimeryczne, przynęty nie standardowe, przyłowy również.

Oby sandacze zdążyły się wytrzeć zanim woda opadnie do tego stopnia ,że znów wysuszy gniazda.

Ps. Jedna kontrola PSR:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majówka na zalewie solińskim 3 dni

1 szczupaczek

1 okoń ponad 30cm

Kilka krąpików,2 małe leszczyki i również przyłów sandacza przy poszukiwaniu szczupaków,brały na woblery w każdych rozmiarach.Szkoda bo widziałem jak łowili typowo pod sandacza na opad na gumy z łódek,wykorzystując to że głównie sandacz bierze,niestety lądowały w plecakach.Obserwowałem przez lornetkę.Kontroli zero ,nawet nie widziałem motorówki straży,a pływałem dość sporo,Wopr jedynie wycieczki woził :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,aż człowieka nosi jak widzi się jak sandacze z gniazd wybierają masakra jakaś.W zawozie panowie z sanoka też łowili pod koniec kwietnia sandacze typowo było widać jak pływają i szukają gniazd.A kontroli zero przez majówkę byłem codziennie nad wodą ,a widziałem tylko raz PSR i nawet nie wpłynęli w zatokę żeby wędkarzy skontrolować.Goście łowili na żywca z gruntu,chyba wiadomo,że się na sandacza nastawili.Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

niestety woda wielka, to i szczupaki żerowały między drzewami. Ciężko się było do nich dobrać .....

ale ...

Zdj. 1. większy okaz na patelnię :-)

Niestety szczerbate bestie też grasowały a ich brania były niezwykle agresywne ... Oby jeszcze w czerwcu chciały tak kąsać :-(

Zdj. 2. oczywiście wrócił tam skąd przyszedł :-)

Kontroli 0 (słownie ZERO). Ciekawe gdzie się jaśniepaństwo prowadzało !!! Jak tak dalej pójdzie, to sandacza nam całkiem wytrzebią :-(

W sumie majówka udana. 3 wyjazdy na zalew. 2 godne zębacze wyjęte. Kilka brań spierniczonych.

W sumie OK.

Edit:Usunięto zalączniki!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sytuacja w zawozie jak ryby i woda wybieram się jutro za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.:)

Koledzy jak po polowach po wikendzie ja bylem na sakowczyku w sobote brania super 6 ładnych karpi i parenascie leszczy niedziela juz kiepsko a co tam u was:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądały w niedziele od samego rana niektóre zatoki w które zostały zarybione kroczkiem. Jednak z roku na rok zamiast ubywać na Solinie miesiarzy to jest ich coraz więcej co tylko czekają na zarybienie byle czym.

A wyniki u mnie przez 3h to 4 leszcze ponad 40 i parę okoni na boczny trok w tym na 29cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały weekend spędziłem nad Soliną. Koledzy z ekipy łowiący na grunt złowili kilka bardzo grubych płoci i kilka drobnych leszczy. Na spinning dobrze brały okonie, a kumpel złowił szczupaczka okołowymiarowego. Ja "czesałem" ukleje na muchę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszły weekend pływałem trochę łódką czego efektem było sporo kleni około 35-40cm (największy 46cm) jak i również na spinning dobrze brały szczupaczki ok 40cm. W ten niestety wiatr nie pozwolił machać muchówką to jedynie spinning i również tylko małe szczupaki.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódka jest bardzo stabilna na ,,dużych'' Solińskich falach, jest 5-cio osobowa (w papierach). Można z niej spokojnie wędkować na stojąco. Minusem jest siedzonko na środku (bo po roku mi pękło) ale wystarczy je wzmocnić, waga bo jest dosyć ciężka (ale za to stabilna na wodzie) oraz jak się pływa z ,,kimś'' jeszcze to skrzypią schowki na których się siedzi. Mimo to jestem z niej bardzo zadowolony i uważam że łódka jest godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.