Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem ostatnio, to aż 4 ich nas kontrolowało, w tym dwóch wyglądało jakby pobić człowieka chcieli. A może wpłynąłeś komuś ze "starej gwardii" w łowisko i chcieli Cię przegnać? Ostatnio się napatrzyłem na różne podejrzane sprawy na jeziorze, nie wspomnę o "samołówkach" i sieciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie sedno sprawy. Zgłosisz, że ktoś kłusuje na sieć to PSR nie przyjedzie.

Złapią Cię bez wpisu i są 100zł do przodu.

Zwróciłem kiedyś jednemu panu ze straży uwagę, że zamiast sprawdzać rejestry mogli by się przejechać na tarliska świnki, bo jest tam rzeź. Myślałem, że mnie zje :D

Na moje oko lepiej przywalić sieciarzowi czy elektrykom po 5000zł kary niż ukarać 50 ludzi za głupoty.

Lepiej dla wody, ale jak widać polityka inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem święcie przekonany że kapoki muszą być tylko na łódce którą ktoś wypożycza zarobkowo.

"Dzięki" krokowi mamy czarno na białym że jednak muszą być bez względu czy łódka własna czy wypożyczona.

A takie mandaty bolą strasznie - ja zawsze przeliczam co za to mógłbym kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie są przepisy i nic na to nie poradzicie, moi znajomi dostali na Nieliszu za brak kamizelek po 100 na łepka :eek:. Kamizelki trzeba posiadać ale nie ma obowiązku ich ubierania, mają być na wyposażeniu,tu podaje link co trzeba posiadać http://www.wroc.uzs.gov.pl/upfiles/pliki/wyposa%C5%BCenie%20%C5%82odzi.pdf . Co do rybek na Solinie już zaczęły schodzić głęboko i nawet coś się odzywały pstryknięciami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat był wcześniej poruszany tu:

http://www.fishing.org.pl/f4/zmiana-ustawy-o-rybactwie-srodladowym-636/#post11482

Jak wynika z zapisu § 18 pkt. 4 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPORTU z dnia 9 czerwca 2006 r. w sprawie uprawiania żeglarstwa obowiazkiem kapitana statku / właściciela pontonu jest zapewnienie bezpieczeństwa osób na nim przebywających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, aktualne przepisy w omawianym temacie są obecnie o wiele bardziej ogólne. Informacje, które posiadam, uzyskałem niedawno od sprzedawcy sprzętu ratunkowego i asekuracyjnego. Aktualne przepisy w kwestii obowiązkowego wyposażenia, są zawarte w Rozporządzeniu Ministra Transportu , Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 8.11.2013r. Poz 1366. Warto przeczytać - jest tam określone, że na statku do turystyki wodnej, muszą być środki w ilości odpowiadającej liczbie załogi - i tyle. Nie precyzuje się w tym Rozporządzeniu co to mają być za środki (np czy koło ratunkowe czy kapok czy też inny rodzaj czegoś co unosi nas na wodzie). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , koledzy gdyby kto

USTAWA z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 189, poz. 1471, z 2010 r. Nr 182, poz. 1228, Nr 200, poz. 1322, z 2013 r. poz. 628, 1158.)

Art. 20.6. Amatorski połów ryb przy użyciu sprzętu pływającego, o którym mowa w ust. 2, odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu żeglarstwa, określonych w przepisach o żegludze śródlądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie dokończyłem poprzedniej myśli, poniżej cd:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ 1)

z dnia 8 listopada 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki wodnej

§ 2. 1. Statek powinien być wyposażony w środki bezpieczeństwa zgodnie z wpisem w dokumencie rejestracyjnym lub

dokumencie bezpieczeństwa statku.

2. W przypadku gdy statek nie posiada dokumentu rejestracyjnego lub dokumentu bezpieczeństwa, powinien być wyposażony

w środki bezpieczeństwa w liczbie odpowiadającej liczbie osób na nim przebywających.

§ 3. 1. Kierownik statku (kapitan) jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na statku podczas żeglugi.

2. Kierownik statku (kapitan) decyduje o użyciu środków bezpieczeństwa przez osoby przebywające na statku.

§ 5. Osoba nieumiejąca pływać w czasie przebywania na statku powinna mieć założoną kamizelkę ratunkową lub środek

asekuracyjny.

jasno wynika z powyższego ze na łodzi musi być "jakiś" sprzet, a założony ma go mieć osoba nieumiejąca pływać a w tym przypadku ma to być kamizelka ratunkowa lub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 25 wzwyż.Niech się nażrą tymi 50 złotymi !!

Kara za to że , ani jednej ryby nie zabrałem w tym roku.

Nic nie poradzisz. Ja kiedyś dostałem 50zł za brak wpisu. Mogli dać więcej, bo mają takie prawo, ale mogli również odstąpić od ukarania i skończyło by się na pouczeniu. Po co się narażać i ścigać kłusowników. To nie takie proste a i niebezpieczne być może. Ukarać wędkarza? Jeszcze etycznego? Co za problem? Byle głupota i już jest pretekst. Interes się kręci.

Inną sprawą jest jak strażnik dostanie prikaz od komendanta (słyszałem co nieco na ten temat). Bez mandatu nie wróci, bo to znaczy, że nic nie robi, więc nie ma wyjścia, tylko karać za bzdury tjk. brak wpisu itp.

Teraz już się trochę bardziej pilnuję. Wpis nieraz robię w domu przed wyjazdem. Nad wodą nieraz z pośpiechu człowiek zapomni. Jak pływam pontonem ze spiningiem biorę kapok (kamizelka ratunkowa nie asekuracyjna, powinna być jeszcze rzutka, ale jakoś zwlekam z zakupem), szczególnie na Solinie. Na Sieniawie raczej nikt się do tego nie czepia. Przynajmniej na razie.

Jeśli chodzi o ryby, to byłem w Niedzielę. Na 10 metrach i mniej nic się nie działo. Dopiero od 15m coś tam uderzyło, ale niestety pudło. Na głębszą wodę nie płynąłem, bo linka od kotwicy za krótka :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś dostałem 50zł za brak wpisu. Mogli dać więcej, bo mają takie prawo, ale mogli również odstąpić od ukarania i skończyło by się na pouczeniu.

Jaki mawia mój kolega "są ludzie, ludziska i betony". Podejrzewam, że ci co za gów.... "przewinienia" wystawiają mandaty z pewnością należą do tej 3 grupy. Ludzie wypełniajcie te zafajdane licencje w domu przed wyjazdem, bo tak jak pisał kol. poniżej na łowisku można się zapomnieć. Montaż wędki, dobór przynęty, wybór łowiska i wiele innych absorbują nie tylko czas, ale i myśli, więc o pominięcie wpisu dla nas nieistotnego może całkiem wylecieć z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeden z użytkowniów naszego forum wystosował pismo do PZW o przywrócenie metody trolingowej na j. solińskim. Takie pismo zostało rozwiezione po sklepach wędkarskich w Zagórzu ,Lesku, Sanoku. Wszystkich zainteresowanych przywróceniem trolingu prosze o składanie podpisów im nas wiecej tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ,i oto moja krótka relacja z wczorajszego wypadu na rybki.

Wypłynąłem z Olchowca w okolice bramy i uschniętego dębu około godz 6-tej jeszcze ciemno było ,dwa kijki na łodzi mocniejszy legend i lżejszy Aetos.Jako pierwszego użyłem Aetosa kilka rzutów i pstryk:) zapięty sandaczyk około 45cm do wody i łowimy dalej.

Gramatura 15-17gr popłynąłem bliżej bramy i tam też skusiłem do brania sandacza pstryk i siedzi,około godz 11-ej brania ustały.

No i lipa bez efektów:( przez dwie godz ,zmiana kijka na legenda i już tym razem cięższa altyleria 20-25gr ,na wleczonego nic .

Więc zostaje agresywne podbicie z nadgarstka no i kilka rybek złowiłem ,z tym że wszystkie rybki poniżej 50 cm pływają nadal i są w świetnej kondycji, a było ich 7szt miło spędziłem dzień na rybkach.

Dla wiadomości temp wody 9-10 Stopni głębokości 14-17m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się pakować ,przymroziło:eek: relacja z wyjazdu wieczorem.

Już jestem z powrotem:D rybki dopisały dwa sandaczyki poniżej 50 cm i jeden 55cm Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować .Zimno dzisiaj :eek:dało się we znaki,choc miałem rękawice do dostałem w kość .I przeszkadzało to że przymarzały przelotki.Rybki głęboko więc trzeba ciężej grzebnąć.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jogi to wczoraj widzieliśmy się , byłeś chyba Sam na łódce przepływałeś koło nas my na tej długiej łodzi z tymi burtami ciemnymi z białym numerem :) Ja miałem tylko 3 krótkie takie 40 + kolega 1 branie i jeden spadł, fakt zimno było ciepłe ciuchy to podstawa i herbatka w termosie lub kawka

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.