Skocz do zawartości

Rzeka Strug


lukxes

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejne wyjście w poszukiwanu kropków zakończone jednym wyjściem do przynety dwoma spięciam i te były godne uwagi na moje oko +40 no i dwa na brzegu ale one były za małe do sesji zdjęciowej +-25.:P

No i rzecz niesamowita kontrola przez PSR:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro może też uderzę troszkę wyżej, może w końcu co weźmie. Na co łapiesz na Strugu, woby, blachy, gumki? O ile mi dwa lata temu na nizinnym odcinku sprawdzały się wobki to w tym na górskim coś mnie zawodzą. Jak pierwszy raz zobaczyłem te łuski to myślałem, że to leśne dziadki ale w innym miejscu obok łusek zobaczyłem ślady chyba wydry.

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male woblerki pływające, obrotowki 1, 0 ale to łatwo urwać:D pstrążki siadały przeważnie, pocieszajacy jest fakt taki że widać czasem ławice małych rybek jak sie wygrzewają wiosna i latem:D i przy pniach drzew tam gdzie szybszy prąd stoją sobie takie fajne stadka ale to malizny takie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś odwiedziłem Strug w Borku Starym, około 3 h rzucania, ale nic się nie zaczepiło i nie byłem tym zdziwiony, bo tej rzeki w ogóle nie znam, a chcę ja poznać. Łowiłem na woblerki własnej roboty na które skutecznie łowiłem klenie na Wisłoku. Szkoda się robi, jak na takiej miłej dla oka rzeczce, co kilkadziesiąt metrów widzimy "tamy" zrobione przez stertę śmieci:( Znaleźliśmy dwie pułapki zastawione przez kłusowników na ryby i dziką zwierzynę, które oczywiście zniszczyliśmy. Rzeke dalej będę badać i może w końcu jakieś pstrążki się zameldują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odwiedziłem Strug. Wrzuciłem do wody prawie wszystko co miałem i nic. Zero kontaktu z rybką. Przejeżdżając przez most na Wisłoku w Zarzeczu stwierdziłem, że był tam chyba dzisiaj jakiś mini zlot:D.Ciekawe jakie wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wnioski,martwi mnie taki stan rzeczy. Dzisiaj z Piotrkiem byliśmy na innej rzeczce i coś się działo. Było widać życie,pięknie ubarwione i strasznie waleczne,aż dziwiliśmy się że o tej porze tak jeżdżą na ogonach.

Martwi mnie takie bezrybie na Strugu. Myślicie że zlikwidowanie progu w Tyczynie ma wpływ na taki stan rzeczy.

Może jeszcze za wcześnie na wysnuwanie jakichkolwiek wniosków, ale jest to niepokojące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrążki które łowiłem nie powalały wielkością ale to znak, że narybek jest:rolleyes:. Niestety tak jak koledzy wyżej pisali króluje wydra. Dwa lata temu wyciągałem nawet 50 myślę, że jeszcze się to zmieni w końcu to początek sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mały rekonesans po zimie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez szel.mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wtorek i czwartek, 2 osoby, 3-4 godz. obławiania na odcinku ok.1-1.5km w górę i w dół od mostu w Kielnarowej/szkoła, wynik zero, tylko 3 czy 4 wyjscia jakiejś drobnicy i tyle chociaż miejsc gdzie powinien być pstrąg nie brakuje, a więc warunki do rozwoju są tylko................... Widać efekty braku zarybień od ok. 4-5 lat.

Edytowane przez tedi62
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.