Skocz do zawartości

Stawy Rzemień


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę skracać cytaty!

Tak tak masz troche racji ale zauważ że było zatrucie i poza Karpiami mało co zostało trzeba to odbudować najnormalniej w świecie i co więcej to przypominam że najwięcej padło wtedy szczupaka a sam się nie weźmie chyba że chcesz liczyć na łabądki :) ,na Błażkowej nie byłem nie łowiłem ale mamy naprawdę dużo łowisk i nie trzeba nam nowych tylko potrzebujemy więcej ryb i kontroli co do "dziadka" ze stawów może przypadkowo puścił na pewno nie specjalnie .

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Błażkowej nie chodzi o nowe łowisko, tylko o to, że do tej pory PZW Rzeszów dzierżawiło te stawy, co za tym idzie zarybiało nie swoją wodę. Teraz po zakupie stawów woda i ryba w niej jest PZW nawet jeśli będą je zarybiać to będą zarybiać swoją wodę chyba wiesz co to oznacza i jaka jest różnica.

Ja w zeszły weekend tam byłem na rybach i nawet kontrola SR była i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu zrozum , z zarybieniem Rzemienia mogą poczekać... z zakupem Błażkowej nie- dlaczego już Ci tłumacze. Wystarczyło, że zjawiłby się ktoś z kasą kto by to kupił(teoretycznie) zapłacił wprowadza zakaz połowu bo jest to jego teren prywatny - ma takie prawo. Odławia ryby albo robi łowisko komercyjne i trzepie kasę. Po 2 latach nie dorybiania a wynoszenia ryby za większą kasę sprzedaje PZW Rzeszów. Jaki sens generować kasę, tak w tym roku nie zarybią Rzemienia ale za rok to zrobią... A w odwrotnej kolejności nie było by to opłacalne. Według mnie rozwiązanie wybrane przez Okręg było prawidłowym wydaniem kasy. A skoro misiu chcesz zarybiania Rzemienia spraw by koła z Mielca , które głownie korzystają z łowiska z każdych zawodów organizowanych przeznaczają po 5 zł / za zawodnika na zarybianie w skali roku uzbierałaby się pokaźna suma... I nie trzeba by było patrzeć na zarybianie okręgu chyba jest to rozwiązanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same spostrzeżenia. Niech kupują łowiska! I zrobią z niego też no kill. Za parę lat to może coś z tego będzie. A co do zarybiania Rzemienia drapieżnikiem to jestem na tak. Ale moim zdaniem trzeba odłowić tam sumy które mają nawet po 20kg. One doskonale poradzą sobie z rybami z zarybienia. I wprowadzić nakaz używania tej maty i większą kontrolę. A o tym upadku ryby z takiej odległości to nie jest pierwszy raz! Niektórzy po prostu wrzucają je do wody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobre spostrzeżenie z tym no-kill ale jak kupią łowisko to na zarybienie dużo nie zostanie , a drugie spostrzeżenie masz jeszcze lepsze niech odłowią te sumy bo naprawdę one robią nie ciekawie pozwolić brać suma powyżej określonego wymiaru lub zrobić odłów i do wisłoki z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechać warto. Tak jak zawsze coś się dzieje ale ryby tak do 5 kg. Większe nie chcą współpracować.

Dzięki za informacje , dobre i to , a nie wiesz jak z innymi rybkami bo bym sobie jedną na karpia a drugą na delikatniejszą rybę ustawił typu leszcz płoć linek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi koledzy, czy w tym kąpielowym bajorze to jest woda, czy dalej pustynia?

Podskoczyłbym w weekend z Żonką i dziatwą - ja na ryby, oni podsmażyć się na słońcu :)

A powiem koledze wprost woda na 3 zbiorniku, jest ZERO ludzi nawet gościu co kasę bierze od nie wędkarzy jakoś zrezygnował ale panią żonę możesz wżiąśći dziatwe i połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mniejszych ryb (łowienie an feedera) to mój brat (ma 9 lat) w dwie godziny jak się postara to nawet 20 ryb złapie (głównie leszcze do 50cm i karpie do 2 kg).

A co do pytania na co najlepiej łowić to na to nie ma odpowiedzi. Nie ma przynęty takiej firmy o takim smaku, za którą ryby szaleją. Trzeba eksperymentować. A co do łowienia na kukurydzę to też da się na nią złowić karpie 6-7kg, a tak samo na kulkę można złowić karpia 0,5kg (nawet na kulkę 20mm i większą- sam tego doświadczyłem). Nie ma reguły.

A co do postu @gumarop'a to łowisko wcale nie jest takie łatwe (oczywiście małe ryby złowisz łatwo {do 2 kg} ale na te większe już trzeba trochę posiedzieć.

Edytowane przez MB.karp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem wczoraj na rzemieniu z kolegą :D Wynik jakieś ponad 20 leszczy i 12 karpi :D Kilka fotek ;d

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.