Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj raniutko nad Wisłokiem klonek,okonek - drobnica.Idę w brzanowe miejsca i po jakiejś godzince łapania piękna brzana poszła tym razem w końcowej fazie holu,pomęczyłem się z nią i wyciągnołem ja już z nurtu na spokojną wode , zawaliłem w momęcie podbierania,luz na żyłce szkolny błąd 3:0 dla niej.Ale jak ją w końcu wyciągne to naprawde będe miał satyswakcje bo oceniam ją pod 70 cm , oczywiście wróci cudo do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana na Wisłoku ładnie brały okonki , kleniki ok 10 szt razem (te dwa gatunki rybek ładnie brały na moje wobki) trafiła się też znowu świnka i mała brzanka , ona dzisiaj była największa z moich rybek i miała ok 30cm.Ogólnie rybka ładnie brała ale mała , a to co mnie cieszy najbardziej to to , jak się nastawiam na brzany to udaje mi się je złapać , mimo że małe ale cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że obiecałem złowić bola powyżej 72cm to wziąłem się do roboty. Wiemy, że nie jest to proste ale ktoś musi być zajebisty ;D Ostatnie połowy przyniosły 3 sztuki w tym największy ponad 60cm. Był też jeden spad, jedno branie pod samymi nogami (kocham to), prawdopodobnie podpięcie brzany na boleniowego woba bo szybko mnie wyroździerała. Szkoda, że te 6 godzin nad wodą zleciały tak szybko i musiałem wracać do roboty bo mógłbym jeszcze kolejne sześć wędkować. Na końcu boleniowego woba zaatakowała dziwna rybka niewiele większa od woba. Fotki mam na telefonie ale nie potrafię ich zapodać na kompa. Wyślę je do Tuny jak skończy odrabiać zadania domowe na jutro a on wyśle mi na pocztę i wtedy je zapodam. No i oczywiście nie mogę zapomnieć o wpadnięciu do bobrowej jamy. Wczorajszo-dzisiejsze imprezowanie zaczyna przechodzić więc odpuszczę Kubicę na Monzy i pojadę na ryby po tego obiecanego bolenia. Tymczasem popatrzcie na jego syna z wcześniejszej wyprawy.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siksa widze że nie żartowałeś z tym bolem , powiem Ci że trzy sztuki na jednej wyprawie to nigdy nie miałem , co prawda były na to szanse nawet w tym roku , ale jednak było dwa razy po dwa . Nie powiem , w tym roku już nie chodze za boleniem ale jak widzę te biedne ukleje które nie wiedzą gdzie uciekać to serce bije mocniej . Myślałem że i ja poprawie to 72 w tym roku , ale jednak lekcja pokory i nawet nie zbliżyłem się do tego wymiaru. Oby Ci się poszczęściło , połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku najwięcej zdjąłem 7 sztuk. Myślę, że 10 sztuk da się z Wisłoka wydusić za jednym wypadem. Mateusz przesłał mi fotki z ostatniej wyprawy. To małe co chciało mi zjeść woba to co to jest?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o wpływ wody z elektrociepłowni? Jeżeli tak to to jaka to Wola Dalsza? Jeżeli tak to nie byłem tam już chwilę ale na ostatnich tamtejszych baletach w pierwszym rzucie za boleniem zaciąłem jednego gagatka ale kij do 14 g nie nadaję się na bolenie i szybko spadł. Fajny odcinek Wisłoka ale boleniowego szału to bym się tam nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o ten wpływ tylko że jest on z oczyszczalni ścieków.

Jest tam dużo boleni bo jak rzucam tam to co chwile boleń tłucze.

I to jest tak że raz na 5 min przynajmniej 1 uderza. Tylko że mi nie idzie łapanie boleni, jestem początkującym, a jak wiadomo boleń nie jest zbyt łatwą rybą. Może ktoś z Was przyjedzie na bolenie ? chętnie bym razem z kimś porzucał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc Michał po pierwsze to są Dąbrówki i wiem o jakie miejsce ci chodzi bo mieszkam ok 50 m od wisłoka i na tą miejscówke mam dosłownie rzut beretem po drugie łapałem tam wielokrotnie i widziałem dość duże sztuki które jak sam wyżej napisaleś uderzają co pare min. lecz jeszcze nigdy nic tam ku..a ! nie złapałem myśle że jak by któryś z Panów z tutejszych okolic przyjechał, wyciągnoł by ładną sztuke , pochwalił się zdobyczą i zdradził nie koniecznie taktyke xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ponownie uderzyłem i bylo troszku lepiej na mielonke skusił sie kleń 49cm i cos powyzej kilo wazył pieknie udawał brzane oprócz tego jedno konkretne branie brzanowe na mielonkę i po podniesieniu kija 0,22 pękła jak marzenia o wyholowaniu pozdrawiam Andrzejku zaczynaja skubac! pozdrawiam zdiecie jest troszku nie wyraznie ale spróbuje cos z nim zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fotek też żadnych nie mam, bo szkoda mi było kliszy w cyfrówce. Same kleniki po ok 30cm, ale miałem ciekawą akcje. Do mojego wahadła przywaliło się na raz dwa bolki. Piękny widok, ale żaden nie trafił. Łowiłem pod mostem kolejowym w Rzeszowie i na pewno są tam bolki 75+. A jutro jade nad Soline na 3 dni to może coś fotek porobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym przedstawic wam królowa polskich rzek Panią Brzanę hehe wkońcu się udało ;D moja miejscówka okazała się szczęśliwa oczywiście metoda feeder walka przepiekna życzę żeby każdy poczuł ta moc na wędce w szybkim nurcie i na żyłece głównej 0,20 i przyponie 0,16 miała 74cm wagę oceniam na dwa kilo ale cieżko powiedziec pozdrawiam ps. oczywście po szybkiej ranimacji w bystrym nurcie odpłyneła .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.