Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzieś bliżej jeziora? Kilka lat temu wykupywałem u starszej pani mieszkającej w bloku niedaleko zapory.Odnośnie tego sklepu wędkarskiego może ktoś napisać mi przynajmniej nazwe ulicy. Będe przejeżdżał w środe około 10.00 przez Lesko. Dzięki

Licencje sprzedają też w małym sklepiku wędkarskim przy drodze z Polańczyka do Wołkowyji ale ja zawsze kupuje na stacji BP na wyjeździe z Sanoka (można też uzupełnić sprzęt w niezłych cenach, jedyny minus to to że nie sprzedają robaków).

Nie zgodze się z kolegą Zenefis ryb jest mało ale za to duże... spędziłem ponad tydzień na Werlasie, łowiłem rano (plus jedna nocka) na dwa federy, nęciłem umiarkowanie ale regularnie płatkami a bilans to 8 brań:) w tym dwie płocie ponad 30cm dwa leszcze 50 i 40cm, jeden (prawdopodabnie duży leszcz) się spiął reszta spóźnione. Brania leszczy przed i krótko po wschodzie słońca (goście z kórymi rozmawiałem mieli brania tylko w nocy). Jak dla mnie bardzo udany wyjaz bo leszcza 50cm do tej pory widziałem tylko w gazecie.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wróciłem z Olchowca byłem ta 3 dni. Łowiłem trochę ale żadnych spektakularnych wyników. Co tam się działo to była masakra miejsca są nęcone od lipca przy bojach 200 od brzegu i tylko się ekipy zmieniają co kilka dni. Dziennie wyciągali piękne łopaty 50+ wszystko w siate karp 7kg tez został od razu zabity. Pod koniec zapytałem jak wyniki on mowi że siedzieli tydzien jakies 60kg mięsa mają. Poprzednicy w naszym domku zapomnieli z zamrażarki 10kg tuszy leszcza. Masakra jak tak dalej bedzie to można się pożegnać z takim zbiornikiem. Co najlepsze oni pojechali zaraz kolejna ekipa a włąsciciel tylko wypływał nęcić. Zestawy sami sobie już wywozili. Słów brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencje sprzedają też w małym sklepiku wędkarskim przy drodze z Polańczyka do Wołkowyji ale ja zawsze kupuje na stacji BP na wyjeździe z Sanoka (można też uzupełnić sprzęt w niezłych cenach, jedyny minus to to że nie sprzedają robaków)...

Mógłbym wiedzieć gdzie stacjonowałeś w Werlasie?Chyba się tam wybiorę.Jak jest tam z dostępem do wody?Czy warto z małym dzieckiem?Sorry że tak wnikam,ale kilka dni urlopu na parę lat i mam ochotę dobrze trafić.Pozdrawiam.

- - - Updated - - -

Czy ktoś z Was mógłby mi polecić dobre miejsce na Werlasie z łatwym dostępem do wody?A może inne miejsce nad solińskim?Za kilka dni się wybieram i mam dylemat.Wie ktoś może jaki stan wody?Z góry dziękuję:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiedzieć gdzie stacjonowałeś w Werlasie?Chyba się tam wybiorę.Jak jest tam z dostępem do wody?Czy warto z małym dzieckiem?Sorry że tak wnikam,ale kilka dni urlopu na parę lat i mam ochotę dobrze trafić.Pozdrawiam.

Na mapce zaznaczyłem zatokę w której łowiłem. Wydaje mi się że jak solińskie warunki dobry dostęp do wody. Auto można postawić przy drodze i zejść do zatoki, na jej północnym brzegu ludzie stawiają namioty można też wynająć jeden z okolicznych domków. Brzeg szeroki (przynajmniej latem:)) dno dosyć grząskie i ostro opada jak to na solinie (z dzieckiem trzeba uważać). Ja łowiłem na południowym brzegu zatoki i rzucałem w dołek widoczny na mapce. Połamania

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że w tym roku byłem na Solinie może ze 3-4 razy postanowiłem dziś troszkę popływać łódką.

Uzbroiłem batsona , orałem trochę kogutami i gumami,pogoda nie dopisała wiało i padało.

Wynik to jeden sandacz ok 30 cm ,druga podobna ryba się spięła i 4-5 pstryków w które się nie wpiąłem(podejrzewam że małe sandaczyki)

Jest dobrze 30 taki są dopóki nie podrosną...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kolejnego weekendu pod żaglami wygospodarowałem kilka chwil na wędkowanie. Cudów nie było, no chyba, że za taki można uznać kontrolę PSR:eek:. Poza tym złowiłem masę okoni, trafił się także ślicznie" upłetfiony Sandokan":D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalibyście już spokój z tymi sumami,zamiast docinać koledze który w połowie miał rację,pochwalcie się swoimi wynikami.Za kilka lat wchodząc na to forum dalej będą wstawiane fotki ledwie wymiarowych rybek.wtedy komu będziecie docinać.Może lepiej czep się jeden z drugim PSR,a nie osób które wyrażają swoje zdanie.I które wcale w pełni nie jest błędne.Pozdrowienia z bieszczad,krainy okazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.