Skocz do zawartości

Zawody spinningowe z cyklu Grand Prix - WKS


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze miejsce zajął Mateusz Porada(młody poeta piszący do WŚ)

Co ciekawe Mateusz Porada opisywał w WŚ Wisłok w Terliczce. Szczerze powiedziawszy jak czytałem ten artykuł to się trochę uśmiechałem pod nosem bo nie za bardzo zgadzałem się z tym co napisał. Odniosłem wtedy wrażenie, że za bardzo nie wie o czym mówi i tamten tekst napisał na podstawie jednego, no może w porywach dwóch, wyjazdów nad Wisłok w Terliczce, ale teraz okazuje się, że jednak zna tą wodę całkiem niezłe.

Jedno z zdjęć(8- to z trawami w rzece) z linku zostało zrobione w miejscu na które radziłem zwrócić uwagę. Łowił tam ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu,zawody na zbiornikach odbywały się bez losowania miejsc czy sektorów,po prostu szło się gdzie sie chciało:)Raz bodajże w 2008r w Tryńczy losowało sie sektory(do wylosowania wyższy lub niższy odcinek rzeki)a poza tym nie ma żadnych podziałów i dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wodami stojącymi to wygląda różnie.

O ile się nie mylę, to w Krośnie, zawody na otwarcie sezonu muchowego odbywały się na „bajorku” obok ZG PZW O/Krosno.

I tam brzeg jest podzielony na sektory – najpierw losowanie, a później 30 minut łowienia w danym miejscu i zgodnie ze wskazówkami zegarka, każdy o jedno, dwa czy trzy miejsca w prawo. I w ten sposób 8 -10 stanowisk zaliczysz.

Tak że to różnie bywa, zależy jak zbiornik jest duży, na ile ma wyrównane pod względem rybności stanowiska, jakie pomysły ma organizator itd.

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zalanych trawach została złowiona największa ryba zawodów. Mateusz nie łowił w Terliczce a w Łukawcu. Mogłem być trzeci ale przy podbieraniu ok 500 punktów żyłka musiała być uszkodzona i punkty poszły z wobkiem:mad: Dawno tak nie spartoliłem ryby ale doświadczenie na przyszłość bezcenne. Poza tym Wisłok na odcinku Jasionka-Łukawiec to kawał pięknej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcina kleń miał 43cm. O większym nie słyszałem. Chyba, że Twoje były większe.

Ja jeśli chodzi o dł. to na pewno nie miałem większej ryby niż Marcin ale nie wiem czy zwycięzca nie miał.Zresztą mniejsza o to,mało istotne :rolleyes:.

Jeśli chodzi o Wisłok tam to mam mieszane uczucia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawody...no tak co prawda odbyły się ale nie w Przecławiu na Wisłoce a na Porębach(zbiornik:mad:)Woda na Wisłoce podniesiona i brudna więc pojechaliśmy na te Poręby.Pierwszy raz tam byłem i na pewno był to ostatni raz.Pogoda dopisała ale ryby nie.Było bodajże około 15>20 osób z tego trzy złowiło ,,ryby''.Ryby w nawiasie bo pierwsze miejsce dały trzy wzdręgi takie około 15cm.Trafił się też jeden okoń:P.Zbiornik mały i ostro okupowany przez grunciarzy i spławikowców co chwile bomby zanętowe wpadały do wody.Kompletnie nic nie brało,na pięć godzin rzucania i zmieniania przynęt miałem jedno puknięcie zresztą jak większość z ekipy.Pocieszeniem były kiełbaski z grilla na koniec zawodów.Następne zawody 6go czerwca w Babicy Koloni(wreszcie odżyje po tych Porębach;)):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w nawiązaniu do końcówki powyższego posta "do następnego" , to co z nim ? coś mi się wydaje ze "następny raz" miał być w przyszłą niedziele (06.06.). ale nie ma żadnych info, jak myślicie panowie - będzie coś z tego ??

Tak miały być 06.06 i fakt nie ma nic podane,nie widzę również żadnej wzmianki o ostatnich rozegranych zawodach :confused:.Jeśli pogoda się nie zmieni (na co się nie zapowiada) to Wisłok nie będzie raczej do łowienia.Myślę,że ktoś z organizatorów wreszcie coś napisz ;)

Edytowane przez beret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie "nie patrzcie" ;-)

Zapowiadałem, że się nie będe w tym roku zajmował organizacją tych zawodów - moge dawać relacje na strone jak sam ja otrzymam.

A na razie nie mam żadnej informajci. Poprawiłem tylko w planie miejsce na Babicę Kolonię - dowiedziałem się o tym od Kol. Kierepki.

Myślę, że 4 dniowy opad deszcu spowoduje wyłączenie tego terminu i miejsca.

Znów zbiornik ? - A może Otałęż ..;=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem tylko w planie miejsce na Babicę Kolonię - dowiedziałem się o tym od Kol. Kierepki.

Popraw może jeszcze to o czym pisałem kilka postów wcześniej po pierwszych zawodach.

Nie pamiętam wagi ryb z ostatnich zawodów jak i tego ilu było zawodników ale pierwszy był kol.Nowak z Rzeszowa ( imienia nie zam -3 wzdręgi ),drugi kol.Machnica Konrad -Strzyżów (1 wzdręga),trzeci kol.Leszek Flak (1 okoń).

Edytowane przez beret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie warunki najprawdopodobniej nie pozwolą nam zrobić kolejnych zawodów na rzece, ale żeby możne termin (06,06) nam nie uciekł to zrobimy zawody na jakimś zbiorniku moze tak jak kolega Stanisław zaproponował otałeż, ja to jestem za zawodami ;-) byle gdzie ale zeby były, (no może tylko nie na "porebach" w rochowie ) ;)

panowie co wy na to ?? chcecie zawody na zbiorniku w niedziele 06,06

ps. podobno na otałeży coś połapali na zawodach kola w mielcu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,pogoda w tym tygodniu ma być deszczowa jeżeli wierzyć synoptykom.Zwody tuż tuż a tu nie ma informacji o zapasowym łowisku i czy zawody sie odbędą.Podejrzewam ze termin jest odpowiedni i na ostatnich zawodach wszystkim pasował wiec proponuje nie zmieniać terminu.Jeżeli będzie mocno podniesiona woda i brudna to pewnie Otałęż albo moge zaproponowac Czarną Sędziszowską.Staszku jak będziesz miał informacje odnośnie zawodów to pisz bo dni lecą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zapeszac, ale apropo paniki i stanu wody to chyba jednak bedzie wysoka i brudna woda w rzekach, do piatku ma padac i to sporo ;/

ale za to sobota i niedziela i zreszta nastepne dni tez maja byc ladne, w niedziele ponad 20 i stoneczko (wiec pasowałoby to wykorzystac ;) )

jezeli na wisloku sie nie da zrobic zawodow z powodu wysokiej wody to czy jest tam jakies miejsce zastepcze ?

ja "niestety" jestem nowy i jeszcze nie znam zbyt dobrze miejscowek ale fajnie by bylo jakby ktos podal w rawie "W" jakies miejsce zastepcze ( bo niestety mam zle przeczucia co do rzeki i jej poziomu wody, pamietacie ostatnio wisloke? - byla wysoka i zawody przenieslismy, chociaz tak nie padalo jak ostatnimi czasy;/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby sie bali chłopacy zawodów na Otałęży?..ile tak będziemy odciągac termin??http://www.pzw.org.pl/1320/wiadomosci/32510/60/zawody_spinnigowego_grand_prix Nie wiem kto to pisał ale nie ma sie czego obawiac i nie wiem kto jest przeciw skoro na ostatnich zawodach nikomu nie przeszkadzał termin 06.06???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.