Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie jeśli chcecie znać stan wody zanim wyjdziecie na rybki polecam sprawdzić tą stronę:

Mapa hydro - Monitor

Wybieramy najbliższą nam stację wodowskazową sprawdzamy przed wyjściem lub po powrocie stan wody, i mamy odniesienie w rzeczywistości.

Ja osobiście robię tak przed wyjściem na rybki, żeby sprawdzić czy mogę iść na wyspę czy na miejscówkę na brzegu, ponieważ w tym roku są bardzo duże wahania wody, i kilka razy zalewało moją wyspę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kszewczyk– strona tutejszym użytkownikom jest znana i zapewne przez nich jest lubiana. Ale poziom to nie wszystko, liczy się także kolor, pogoda, prawdopodobieństwo deszczu itp.

A dobrym obyczajem przed dawaniem konstruktywnych rad miło by było gdybyś odwiedził watek:

http://www.fishing.org.pl/f4/przywitaj-sie-52/index81.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pierwszy post nie w tym miejscu, po prostu nie zauważyłem tematu do przedstawienia się, błąd już poprawiłem :)

Pozwolę sobie zauważyć, że nie chodzi tu o "kolor" wody a jej "przejrzystość", bo kolor wody może być różny w zależności od pierwiastków znajdujących się w glebie przez który przepływa rzeka, oraz kilku innych czynników np odpady organiczne(liście drzew) etc. A przejrzystość wody można określić na podstawie obserwacji stanu wody właśnie, i to z bardzo dużą trafnością. Jeżeli stan wody utrzymuje się przez kilka dni, lub jest tendencja spadkowa to woda jest przejrzysta, a jeśli przybiera lub są duże wahania to w tedy staje się brudna, no ale faktycznie na oko to zmienia kolor :). Zależność taka działa przynajmniej na dolnym Sanie, gdzie właśnie wędkuje.

Przykład Wisła i San:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kolega nazywa? Przejrzystość? Może i tak ale na wodach górskich, gdzie "kolor wody"- jak ja to nazywam, może się zmienić w ciągu godziny, a sam stan nic wiele nie mówi a nawet może mylić. Nie mówię tu o skokach stanu rzeki rzędu kilkudziesięciu centymetrów czy metrów:D. Na ten przykład w ostatnich dniach trochę popadało, San podniósł się bodajże coś ok. 8-10 cm a woda była naprawdę mocno zmącona. Do każdej rzeczki, potoku itd. itp. trzeba podchodzić indywidualnie, a pod uwagę trzeba brać całą masę czynników, jak koledzy wspomnieli już wcześniej. Nie wiem gdzie kolega wędkuje, ale na Sanie w okolicy Sanoka (to dla mnie jest dolny San) trafić z kolorem po opadach deszczu, odwiedzając tylko pogodynkę to wręcz loteria. Czasem rzeka przybiera zaledwie kilka centymetrów a woda w kolorze kakao.

Może inni użytkownicy inaczej to widzą, ale ja jak się na własne oczy nie przekonam, lub tu na forum nie dowiem to po prostu nie wiem jaka jest przejrzystość.

Jak koledzy to widzą inaczej to proszę mnie oświecić;)

Tak na marginesie fajna fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chodzi tu o "kolor" wody a jej "przejrzystość", bo kolor wody może być różny w zależności od pierwiastków znajdujących się w glebie przez który przepływa rzeka...

Z punktu widzenia podręcznikowego to się zgadza, ale przeciętny łowca nie wymaga danych na temat widoczności krążka Secchiego, tylko spyta jaki jest "kolor" wody. Jeżeli w odpowiedzi od kolegi z Bieszczadów przeczyta - kawa z mlekiem - to wie, że tego dnia muchy będzie raczej kręcił, a nie moczył :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny szczupły, gratuluję.

Co do wody to ja też często pytam jaki kolor, przeważnie jadę w okolice Dynowa aby łowić brzany na spinning i jak woda jest mętna to mam słabe wyniki ale jak jest czysta, grzeje słonko to łowię po 4-6 brzan dziennie dlatego wolę zapytać niż jechać w ciemno prawie 150km w jedną stronę patrząc na wykresy z Pogodynki, choć i na tą stronę często zaglądam, baa nawet codziennie śledząc wykresy stanu wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dałem ciała, zostawiłem w ganku aparat, a tu taaaka ryba :eek: . Walka była piękna :).

Ostatnio mam doła poprzez słabe wyniki na sanie .A teraz przez ciebie Oktawian mam jeszcze większego dola,szczerze gratuluje, aczkolwiek

gól z zazdrości mi trochę lata.Niech się jeszcze okaże że z tego odcinka na którym ja najczęściej łowię.

Jak Ty to robisz,może byś mi kiedyś pokazął.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem i łowię, powiem tak. Witryłów, Temeszów zrobiłem w tamtym tygodniu. Jakieś klenie na nimfę,certy. Lipienia nie stwierdziłem. Czasy gdy łowiło się tu fajne lipasy minęły i mam wrażenie że bezpowrotnie...... Szkoda.

W gruncie rzeczy jeżdżę tu z muchówką z sentymentu. Presja zerowa, tłumów muszkarzy nie ma. Widoki i sama woda poezja. Ale to takie łowienie dla samego łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym tygodniu tam na muszkę i ja i mój kolega mieliśmy wrażenie jak by w tej rzece nie było życia. W okularach polaryzacyjnych ani ryb nie widziałem, żeby nawet świnek łyskających nie było widać. Na koniec i na otarcie łez z jednej rynny na nimfę udało mi się wyholować świnkę około 50 cm. Tak jak kolega piszę woda,widoki i klimat piękne, ale faktycznie tylko z sentymentu się tam jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie zachęcała dzisiaj do łowienia, ale perspektywa spotkania z Wąsatą Ślicznotką okazała się silniejsza!!!Spotkanie doszło do skutku:D. Dwie zaliczone:D, jednej nie dałem rady:(!Trafił się także fajny przyłów... !

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.