Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja siedziałem przez weekend ze znajomymi i na ryby miałem niewiele czasu jednak udało mi się wyskoczyć dwa razy i z ilości brań byłem zadowolony z liczby ryb juz mniej. 3 sandacze w tym dwa "większe" jeden 51 i drugi 58 cm. Ryby przeniosły się z moich miejscówek na głębszą wode jak korya rzek i tam trzeba je szukać. Miałem jak wspomniałem bardzo dużo brań ale sandacze uderzały albo w wolfram zaraz ponad przynętą albo w samą główkę jigową i ciężko było je zaciąć. Pare ryb spieło się tuż po cięciu. Muszę pomyśleć nad dozbrojką z przodu gumy. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś bardzo przyjemny ranek, nie mogę usiedzieć na tyłku,więc szybka opcja i szybkie poranne rybki..Muszę spróbować nowy patyk od BRC -Xzogę do 4 kg.Na wodzie melduje się lekko po 6 rano ,płynę od razu w tą miejscówkę co zawsze darzy mnie rybą albo pstrykami.Nie myliłem się w ciągu 2-3 godzin wyciągam 4 sandały w tym jednego U-W-A-G-A całe 56 cm , reszta rozmiar przedszkolny + jeden spad dobrego sandała (moja wina ,patrzyłem na drzewa i zaciąłem delikatnie jedną ręką:D) Po za tym jeszcze w tym magicznym miejscu zaliczam fajne 3 pstryki ale się nie wpinam.Później płynę jeszcze w trzy obiecujące miejscówki ale żadne miejsce nie darzy pstrykiem .Podejrzewam ,że jak by nie to kozackie miejsce nie miał bym co liczyć na jakieś super efekty.

Ryby z głębokiej wody, największy na gumę ,reszta brań moje koguty.

Poczekamy jeszcze niech troszkę przymrozi.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo mnie to też cieszy :) Szkoda, że stosunkowo małe te zarybienie. Karpiem zarybiali niedawno i już pewnie połowę wyłapali. Nie żebym był za całkowitym C&R bo rybkę lubię szczególnie taką samemu złapaną. Ale to ciągle za mało na nasz stosunkowo duży zbiornik soliński, gdzie szczególnie w sezonie wędkarzy nie brakuje, a i sum i wszelaki drapieżnik cos tam skubnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha oo teraz się zacznie łowienie Solińskie śmierdziuchy + szczupaczki = eldorado:beer:

Duże te szczupaki wpuścili czy podrostki ?Rok temu ponoć ładne puszczali takie do 90 cm -kolega mi mówił , nie wiem czy to prawda bo byłem na saksach.

Na Horodku łowią nawet po kilkanaście sztuk ,nawet mój dziadek złowił i przyniiósł do domu takiego 40+ , powiedziałem mu żeby tego śmierdziucha dał sąsiada świni...

Jutro płynę na mętnookie jak pogoda pozwoli...

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną bardzo ciekawą informacje.Otóż od nowego roku całkowity zakaz trolingowania na zbiornikach zaporowych okręgu krosno chodzi tu o Soline ,Myczkowce i Sieniawe

TO niech nie liczą na to że opłacę tam kartę. Troling na całym świecie uznawany jest jako normalna metoda wędkarska.

Powodzenia we wprowadzaniu kolejnych zakazów. Jestem ciekawy czemu i komu te zakazy mają służyć.

Wahałem się czy jechać na kolejny sezon do Szwecji, teraz mam już jasność i wiem na co przeznaczę pieniądze które miały być dla PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO niech nie liczą na to że opłacę tam kartę. Troling na całym świecie uznawany jest jako normalna metoda wędkarska.

Powodzenia we wprowadzaniu kolejnych zakazów. Jestem ciekawy czemu i komu te zakazy mają służyć.

Wahałem się czy jechać na kolejny sezon do Szwecji, teraz mam już jasność i wiem na co przeznaczę pieniądze które miały być dla PZW.

Popieram kolegę :) tylko w chorej Polsce zakazy i łapanie z brzegu.

Też już tam nie pojadę , lepiej uderzyć w inne rejony.

Edytowane przez Kajtelek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zabronić połowu na żywca, może na spining bo też metoda skuteczna a zaśmieca się łowisko ołowiem trującym. Po cichu wprowadza się same zakazy bez głosu z kół. Tu nie chodzi już o przyjemność ale o to by grupa łowiących na żywca miała spokój i mogła więcej ryb chować po krzakach. Prędzej powinno zakazać sie łowienia na żywca bo kaleczy się ryby. Ile ryb pływa z kotwicami w brzuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu wprowadza się same zakazy bez głosu z kół.

Najdziwniejsze jest to, że wędkarstwo na całym świecie to wielki biznes, a ci którzy mają z tego korzyści (sklepikarze, restauratorzy, wypożyczalnie sprzętu pływającego, właściciele zbiorników wodnych itp.) robią wszystko by ściągnąć jak największą rzeszę wędkarzy nad swoje zbiorniki. U nas jak zwykle na odwrót. Mimo, że pasożyty (począwszy od zarządów okręgów na zarządzie centralnym kończąc) mają z nas wędkarzy godne utrzymanie i gównianą robotę to jeszcze kombinują jak dać nam wędkarzom w du... . Czekam ze zniecierpliwieniem jak PZW zacznie się rozsypywać a działacze za nasze pieniądze zostaną na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie ładnie panowie ,nie ładnie. Widzę że gro z was to szlachetni rycerze:rolleyes:.Czy ktoś kto łowi na żywca,lub na trupka, musi być mięsiarzem?:confused: A wiecie koledzy że ci grunciarze,mięsiarze,itd,itd... myślą o was dokładnie tak samo.''Co Oni Chowają w tych łódkach? Co Oni ciągną za tą łodzią?'':eek: Na pewno nie jeden z was płynąc łódką po jakimś akwenie słyszał takie teksty.:cool: Ja jestem za zakazem trolingu. Taka metoda połowu moim zdaniem niema nic wspólnego z szlachetnym wędkarstwem.:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się trolling to metoda, w której mięsiarze uzbrojeni w najnowsze elektroniczne wynalazki sondują wodę, namierzają to co największe i w łeb:mad: a tym samym idąc na łatwiznę zgrywają potem wielkich bohaterów i cwaniaczków:cool:..jestem za zniesieniem tego na naszych wodach..i nie porównujmy zachodu czy Skandynawii bo tam jest inna mentalność wędkarzy i przede wszystkim więcej ryb to mogą sobie na to pozwolić:) C&R:) zresztą wielu użytkowników tego forum na pewno było w Skandynawii i przyczyniło się do tego stanu rzeczy zostawiając trochę kasy na jeziorkach:cool: więc nie ma się co dziwić, że są tam na to wspaniałe warunki..a co do alkoholu Ci w łódkach to dopiero chlają na potęgę:D a potem woda oddaje po jakimś czasie topielca i zdziwienie jak to się mogło stać?:eek:

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaczęła się wojna do tej pory wszyscy żyli sobie zgodnie teraz okazuje się że puszczanie przynęty za lodzia to kłusownictwo od 2014 r. Wiadomo że lobby żywcowe wygrało. Przyjdzie czas że zabronią łowić na żywca bo metoda niehumanitarna dla rybki co wisi na haku i niewymiarka którego wypuszcza się w krzaki. Nikt nie widzi że wędkarze cały czas są ogrywani z Sanu zrobiono sobie poletko dla muszkarzy bogaczy. Myczkowce druga tura dla zawodów muchowych jezioro górskie z okoniami i szczupakami. Teraz zabrali się za Soline po nieudolnych zarybieniach sumem gdzie wyżarł masę ryby oraz boleniem rybami rzecznymi. Teraz ładuja mase karpia ze stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.