Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing most liked content since 05/10/26 in all areas

  1. 23 likes
  2. Moja kolejna troć wędrowna z Sanu. Tym razem 72 cm.
    23 likes
  3. Połowione do syta 😉
    18 likes
  4. Takie dzikuski to ja lubię , silne jak diabli .
    17 likes
  5. Kolejne rybki 😊
    16 likes
  6. Znów komplecik wieczorny
    16 likes
  7. 15 likes
  8. W tamtym tygodniu udało się złowić pierwsze bolki z wody stojącej😀, rozmiarowo nie powalają, ale cieszą bardzo. Ogólnie było 7 widowiskowych brań z powierzchni, 2 ryby na brzegu, 2 spinki (jedna ładna ryba) i 3 pudła, jak na 3h to wynik fajny.
    15 likes
  9. "Marzenie o Królowej Rzek " Głowacica to nie zwykła ryba . Wielu wędkarzy spędza całe lata , przemierzając setki kilometrów rzek, nie widząc nawet jednego brania . Jest niezwykle ostrożna, silna i inteligentna. Potrafi obserwować przynętę przez długie minuty, by w ostatniej chwili odwrócić się i zniknąć w głębinie. Dlatego właśnie jest marzeniem każdego wędkarza. Nie chodzi tylko o jej rozmiar. Chodzi o wyzwanie . O świadomość , że gdzieś tam, pod zwalonym drzewem lub w głębokim dołku, kryje się prawdziwa królowa rzeki . Głowacica jest symbolem czegoś więcej niż trofeum. Jest dowodem cierpliwości, pokory i wiary, że czasem najpiękniejsze marzenia spełniają się dopiero po wielu latach .
    15 likes
  10. Dziś kilka sportowych kleni i jeden zbój 😉
    14 likes
  11. Witam! "Deszczowy Wojownik" z powierzchni... pozdrawiam
    13 likes
  12. Majowy Bolo 77 cm 💪
    13 likes
  13. 12 likes
  14. Aj tam nie ma co narzekać na Wisłok w tym roku, wczoraj szybki strzal 30 minut na 0, dzisiaj szybko strzal też podobny czasowo jedno branie jedna ryba, ba wziąłem tylko szczypce, kij i jeden wobler. I też Wisłokowy z dzisiaj, nie mój ale na mój wobler. Wszystko złowione w granicach administracyjnych miasta Rzeszowa
    12 likes
  15. Bolek 65 z najgorszego odcinka Wisłoka 😅
    12 likes
  16. Jeden złowiony, jak na bolenia przystało, a drugi... na tantę z dna 🫢🎣💥
    11 likes
  17. Okolice Tarnowa
    11 likes
  18. W Krośnie nie jest aż tak źle😉. Wypatrzony razem z większym bratem (ok. 60cm), troszkę musiałem się na kombinować żeby go złowić😀. Został jeszcze ten większy do złowienia 🤙
    10 likes
  19. Parę fajnych rybek wpadło
    10 likes
  20. 10 likes
  21. Odpaliły na grubo przed burzą
    9 likes
  22. 9 likes
  23. Mój pierwszy celowo złowiony bolek, nie z przypadku Mam Pytanie do kolegów łowiących na Sanie (szczególnie w okolicach Sanoka). Zauważyłem taką dziwną prawidłowość w tym roku (a jest to dopiero mój drugi rok łowienia), tak jak by małe/średnie rybki zniknęły z rzeki. Widuje jedynie duże albo narybek taki co dopiero wykluty bardzo drobny. Ryb wielkości 15-30 cm praktycznie nie ma, w zeszłym roku o tej porze, prawie zawsze wieszały się jakieś małe kleniki na wędce, teraz zazwyczaj jest albo w miarę duża ryba albo nic (nie zmieniłem techniki i przynęt - zazwyczaj malutkie kleniowe woblerki i smużaki). Czy ktoś w was zauważył podobną prawidłowość???
    8 likes
  24. Kolejną wyróżnioną fotografią w konkursie jest zdjęcie z pstrągiem autorstwa kolegi @Pafik, opublikowane w sierpniu – serdecznie gratulujemy! Zwycięska fotografia zostaje zakwalifikowana do konkursu podsumowującego rok 2025.
    8 likes
  25. No jest mniej ryb, nie ma klenia w każdym rzucie, schodzi się na zero ale bolki jeszcze jakieś zostały. Klenie też.
    7 likes
  26. Z miesięcznym opóźnieniem ale się zaczynają
    6 likes
  27. Jeszcze link żeby nie było, że z nich parówki robię czy coś tam innego 🤣 wracają do wody, będę na nie polował jak będą 8+
    6 likes
  28. Ryba z zdjęcia wygląda mi na jazia.
    5 likes
  29. Witam! Dziś Wisłok darzył... pozdrawiam
    5 likes
  30. Dziś na Bolonię na Wisłoku - klenie ale wszystko w przedziale 20 - 35 cm. Wczoraj byłem że spinningowy na woblerki i nic.
    4 likes
  31. Wybraliśmy się dzisiaj z @wiferem nad pobliski San. Pogoda ładna, widać atakującego bolenia, ale to nie to było najciekawsze. Komuś najwyraźniej pomyliły się kierunki i zamiast na okoliczne pola, wjechał wozem terenowym na sanową plażę. Nie pomogło 4x4 – ugrzązł bardzo szybko. Nadjechała odsiecz, która również miała spore problemy, co zresztą nie dziwi, biorąc pod uwagę, jak grząskie potrafi być jakby nie było dno rzeki Nie wiemy, jak cała sytuacja się zakończyła, ale gratulujemy pomysłu.
    4 likes
  32. Była potrzeba zakupu młynka z większą pojemnością szpuli niż sprawdzony Zauber 2000. To mój czwarty lub piąty Stradic – mam już Ci4+ 2500, który jest świetny do UL, ale kompletnie za słaby do trochę cięższego łowienia. Zakupiłem nowego Stradica FM 2500. Różne opinie czytałem w sieci, ale jak na razie te negatywne się nie sprawdziły. Młynek dobrze nawija, brak luzów,nic nie stuka, nie puka. W porównaniu do Zaubera 2000 nie chodzi tak lekko, czuć lekki opór, podobnie jak w FL 2500 którego używałem chwilę, ale jest to do przeżycia. Cenowo 8 stówek to nie są małe pieniądze ale co poradzić takie czasy.
    4 likes
  33. Widywałem wilki w Przecławiu nad Wisłoką , jeżdżę w Bieszczady nad san też się trafiały i jakoś żaden mnie nie zaatakował
    4 likes
  34. Wędkarstwo nie jest dla strachliwych
    4 likes
  35. Myślałem, że to leszcz, ale teść mnie uświadomił, że to krąp. Mepps 2, rybka pomiędzy 36-38cm.
    3 likes
  36. Staszek, zluzuj gumę od majtek. StRZelal byś do wszystkiego. Przeleciały te wilki i nie zjadły Cię. Gdzieś też muszą żyć. Ludzi też podobno jest na świecie za dużo i co by było jakby zaczęto stRZelać, ale tylko do Staszkow, bo ktoś stwierdził by, że stanowią największe zagrożenie :-)
    3 likes
  37. Dwa lub trzy lata temu byłem na Sanie za Dubieckiem, jak jest most na Iskań, rozsiadłem się na dobre i czekam na zmrok myśląc, że coś ruszy z rybami. Zaraz dwóch kolegów z kijami pomykało już do domu i pytają czy ja się nie składam, ja mówię że przecież najlepsza pora właśnie nadchodzi a oni że tu regularnie patroluje niedźwiedź i nawet przechodzi sobie mostem drogowym.. Zwinąłem graty chyba najszybciej w życiu smuga i do samochodu, a było koło kilometra brzegiem rzeki. Potem zacząłem pytać innych ludzi o tę sprawę i jednak potwierdzali że był wielokrotnie widziany. Takie czasy nastały, że nie pójdę na nockę teraz w odludne miejsce bo i wilków co nie miara i teraz jeszcze niedźwiedzie będą. Paradoksalnie jak byłem nastolatkiem około 25 lat temu to jeździłem wtedy jeszcze rowerem nad Wisłok na wieś na nocki samemu nawet, ale wtedy to nie było mowy o takiej zwierzynie. O niedźwiedziach mówiono że gdzieś tam w Tatrach może w ścisłych Bieszczadach jest kilka, to samo było z wilkiem.
    3 likes
  38. Tak jak pisałem wcześniej, gość chcę tylko zrobić gówno burze.Proszę nie odpowiadać na zaczepki, myślę że mama powinna zabrać mu telefon.
    3 likes
  39. 3 likes
  40. No ciekawe czy kogoś złapią w końcu. Budowa mostu Lutczy nie ma tu żadnego znaczenia bo to jest na samym końcu tej miejscowości, a zatrucie miało miejsce wyżej. Sam widziałem kiedyś jak rolnicy myli opryskiwacze w korycie rzeki. Oczyszczalnie ścieków powyżej Lutczy też mają wiele na sumieniu.
    2 likes
  41. Za takie " coś" powinna być taka kara dla firmy lub osoby, która to zrobiła, że ta firma lub osoba nie podniosła by się już. Na tym odcinku od mostu w Lutczy do ujścia fajne pstrągi siedziały. Może to jest związane z budową tego mostu w Lutczy i firma która niedawno skończyła pracę " posprzątała" sobie ?
    2 likes
  42. Mam jeszcze dwie fotki , ale nie chcę zdradzać miejscówki .
    2 likes
  43. Te wywody prezesów są lekiem na przełowione nasze wody.Pewnie nie dożyję lepszych czasów na wodach PZW,to tak jak z naszą narodową drużyną piłki nożnej...."74 rok,to były czasy,teraz to szkoda gadać"
    2 likes
  44. Majówka nad Bałtykiem i belony na nową dla mnie metodę:
    2 likes
  45. Myślę że ludzie na innych kontynentach mają troszkę gorzej (jadowite pająki, węże,aligatory itp.) ciekawe czy z domu wychodzą 🤪. Według internetów od końca 2 wojny światowej odnotowano 3 przypadki śmiertelne z udziałem niedźwiedzi gdzie populacja w całym kraju podobno 100-150 szt. to tak myślę że idiotów na drogach jest znacznie więcej,a z wyjściem na ulice nie ma problemów. Także szukamy problemów tam gdzie ich nie ma
    2 likes
  46. Ja najczęściej odcinek miejski w Rzeszowie, z braku czasu na jeżdżenie i kręcenie się. Ale sprawdzę Jasionke w tym roku, Trzebownisko, Dąbrowki odwiedzę bo woda bardzo ładna, byłem w tamtym roku ale była straszna nizowka i ryby wszędzie wtedy miały pas. Także trzeba szukać, dziś woda do góry i na 0, jedna zbiórka klenia, ale fakt ryb nie widać.
    2 likes
  47. 2 likes
  48. Dzisiaj większy kaliber przynęt żeby wyeliminować braniach ryb "niechcianych" i przed deszczem coś tam się udało.
    2 likes
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy