Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj wyskoczyłem ze spinningiem popołudniu na Solinę. Drapieżniki współpracowały, masowe ilości okoni, szczupaczki i 2 sandacze. Znalazłem również przy brzegu sandacza około 15cm z odgryzioną głową. Aczkolwiek najbardziej cieszyło mnie gdy zobaczyłem 4 ogromne ławice małych sandaczyków około 2-4cm. Zdjęcia robione telefonem ale coś widać:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. W najbliższy weekend wybieram się wreszcie nad solinkę odpocząć i powędkować. Domek mam zarezerwowany w Olchowcu. Bardzo proszę o kilka informacji na temat zbiornika mniej więcej w tym miejscu. Będę łowił na spina z pontonu. Do dyspozycji mam echo i silnik elektryczny. Czy ktoś z szanownych kolegów zna tatę wodę???? Czy można tam liczyć na drapieżnika ??? Chciałbym zapolować na sandałka, szczupłego ewentualnie na sumka. Czy jest sens pływać gdzieś pośrodku jeziora w tamtych okolicach, czy może są jakieś wypłycenia, górki podwodne rzędu 4-6 m które będzie można dość łatwo naleźć??? Wędkował kilkukrotnie na Solinie bez większych efektów. Zawsze było to pływanie w ciemno bez echa i pojęcia jakie przynęty lubią tutejsze rybki. Może wreszcie w tym sezonie uda mi się coś wydłubać. Mam zamiar "pokogutować" , jak również popływać z woblerem z trola. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będziesz dysponował środkiem pływającym, proponował bym ruszyć z Olchowca w lewo w kierunku Rajskiego z trolingiem, po dopłynięciu na miejsce porzucać troche i z powrotem na Olchowiec z trolingiem, ewentualnie w prawo w kierunku zatoki Victoriniego, ale to już dośc daleko.

Na przeciwległym brzegu (patrząc od strony domków) jest skalna ściana, a pod nią stare koryto rzeki - to też dobre miejsce na spina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka może być głębokość przy tej skalnej ścianie"przy starym korycie". W jakiej odległości od brzegu znajduje się to koryto. Wiadomo jaka jest mniej więcej głębokość wody w tamtych okolicach. Jak pływałem koło polańczyka to co chwilkę było 27-30 m. Wędkować tam raczej nie było sensu

- - - Updated - - -

A może ktoś z szanownych kolegów ma dość dokładną mapę batymetryczną jeziora ?? Z taką mapą łatwiej będzie znaleźć podwodne górki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram się na pocz. września w okolice Olchowca(domki).czy ktoś ma wypróbowane metody na białą rybę?jaka przynęta i czym najlepiej nęcić?aaa,może ktoś wie które domki najbliżej wody?;) a jak sytuacja z sumem z gruntu?będę wdzięczny za każdą wiadomość.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem jestem miejscowy :D i na razie sie nie wybierajcie :D o leszczu nic nie słychać na karpia jest za głośno :-) sandacze to biorą większe od woblerów czy gumnek :D nie wiem gdzie podziały się wiekszę ale to pewnie sprawka tkz wyjadacza :D czyli wąsatego :) chodź widziałem jak inni brali do plecaka i te sandacze po 30 cm jak się darłem do niego żeby wypuścił to mi powiedział żebym zadzwonił tam gdzie trzeba bo ja nie mam uprawinien żeby się drzeć na niego :) szkoda :D przykre są takie widoki ;) na serio to chyba przestawie się na połów suma :D pamiętam za szczylka 5 6 7 lat temu jeździłem z ojcem na nocki :D na szczytówkę siekały leszcze po 55 cm nawet :) a teraz? złapie się max takiego który przypomina wielkością rękę :) Ja z pytaniem połapał ktoś te sumy na solinie jak tak to na co bo niedoświadczony się pyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie złowiłem ale 1 padł Polańczyku 30 kg i 160 cm czyli wyżarł przez ok 10 lat 200 kg ryb ale ponieważ żarł i nie dal im się rozmnażać to pól tony ryb w plecy dzięki świetnej gospodarce rybackiej pzw i będzie coraz gorzej bo okres ochronny suma chroni go skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panów serdecznie , czy mógłbym prosić o pomoc ? Możliwe że wybiore się nad Solinę , do Polańczyka od 3 sierpnia , będe tam tydzień , jakie są przeciętne wyniki , łowiąc na feeder bądź spławik , oraz spinning i drop shota ? Nie będe miał dostępu do środku pływającego. Czy jest możliwość , aby coś się uczepiło na haczyk , a jeśli tak to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko tam można złowić. Z gruntu głównie płocie i leszcze. Jak dobrze ponęcisz i szczęście dopisze to i połowisz. Mi kiedyś ryby weszły dopiero po 3 dniach, ale było grubo :) Powodzenia. Tylko nie bij wszystkiego w łep niech coś tam jeszcze pływa w tej Solinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystko tam można złowić. Z gruntu głównie płocie i leszcze. Jak dobrze ponęcisz i szczęście dopisze to i połowisz. Mi kiedyś ryby weszły dopiero po 3 dniach, ale było grubo :) Powodzenia. Tylko nie bij wszystkiego w łep niech coś tam jeszcze pływa w tej Solinie :)

Dzięki wielkie :) jeśli o to chodzi to akurat jestem bezprovlemowy bo nie jem i nie zabieram zlowionych ryb :) czasem większego leszcza na "zamówienie"

- - - Updated - - -

Może jeszcze ktoś ma jakieś aktualne informacje odnośnie czy jakąś rybke na feeder bądź spławiczek da rade złapać ? I jakie wielkościowo i ilością brań ? I jak wygląda spin ? byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , spędziłem 3 dni nad Soliną. W sumie pierwszy raz w życiu łapałem na grunt, do tej pory tylko spin. Jestem w miarę zadowolony, gdyż kilka średnich płotek udało mi się złapać :D Do tego spory karp urwany ostatniego dnia.

Natomiast co do słów kolegi kangura to rzeczywiście większość miejscowych wędkarzy z którymi rozmawiałem podziela jego zdanie. Wszyscy podkreślali że jest go stanowczo za dużo w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę nadal przy swoim. Może po prostu dać im co żreć... zamiast zżerać sumy. Bo będzie bum na łapanie sumów a za 2-3 lata obudzimy się z ręką w nocniku bo nawet suma już nie będzie...

Musi być różnorodność, ale nie przez tępienie populacji jednego gatunku. Lepiej ograniczyć połów innych gatunków i dorybić zbiornik. Wiem że Solina jest bardzo duża i liczba nowych rybek musiała by być astronomiczna.

Ale zadajmy sobie jeszcze jedno zasadnicze pytanie, Czy sumów jest rzeczywiście za dużo?, czy może innych ryb jest za mało i to powoduje dysproporcję.

A wtedy będziemy wiedzieć czy zniszczyć populacje suma czy popracować nad odbudową populacji ryby białej???

Wiem że łatwo się mówi, i łatwo się rozwiązuje takie problemy w małych zbiornikach lub w zbiornikach gdzie jest nadmiar karasia bo na niego zawsze się znajdzie naturalny środek (drapieżnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym na forum.

Chciałem się tylko wtrącić i powiedzieć że w tamtym roku byłem na Ebro na sumach i główną naszą przynętą i nie tylko naszą były wszędobylskie sandacze :)

Największego Suma 90+ kg złapaliśmy na żywca sandacz 1.5Kg na zrywkę wiec coś musi w tym być że Sumy zżerają sandacze z gniazd.

Nad Solinę wybieram się od 27.07 do 10.08 i będę łapał na różne metody od gruntu (drapieżnik i biała ryba) po spinning i trolling ze środków pływających. Będę miał ze sobą laptopa to na bieżąco będę zdawał relacje z wyprawy oraz jak coś złapie oczywiście będę umieszczał fotki. Nadmieniam iż będę w okolicach Olchowca.

p.s Zobaczymy czy są te wszędobylskie SUMY :) i jakich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.